Протягом трьох теплих травневих днів молодь нашої парафії мала змогу брати участь у реколекціях, тематикою яких було важливе питання: “Бути тим, ким маєш бути”.

Лекції проводив о. Віталій Храбатин, ліценціят Біблійного богослов’я, викладач Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ.

Саме слово “реколекції” походить від латинського recollection, що означає відновлення.

“А ким ми маємо бути?… «Хто мене бачив, той бачив Отця» (Ів.14,9). Хто бачить християнина, має бачити Христа. І щоб зрозуміти, ким ми маємо бути, достатньо дивитись у дзеркало і ставити собі питання: «Що мене відрізняє від Христа?» Бо саме Господь нам допомагає бути тим, ким маємо бути!” – слова о. Віталія на проповіді.

Молодь переповнюють позитивні враження від реколекцій, якими ми з вами охоче ділимось:

“Реколекції? Здавалось би, що вміщує в себе це слово? Коли мене мої друзі питають, що це таке і навіщо ти туди їдеш, я сміливо відповідаю, що для мене реколекції – це надзвичайне відновлення, перегляд своєї «колекції думок», можливість переглянути чого у душі забагато, а чого не вистачає; може, щось треба придбати, а чимось поділитися… Можливо, для них це пусті слова, але особисто я великі знання отримую за ці дні! Безмежно щаслива, що мені випала така нагода побути в колі моїх найближчих друзів, послухати глибокі і змістовні лекції отця Віталія та отця Ігоря, яким ми всі вдячні за цю поїздку.
Хоча в своєму повсякденному житті я іноді забуваю про присутність Бога… Ці науки дають мені змогу усвідомити, що кожного дня, кожної години і кожної секунди – Він зі мною, і не перестає мене любити, даючи мені все те, що я маю в даний момент!”

Аня

“Багато вражень! Всі вони позитивні. Багато нових друзів. Дуже вразили вчення отця Віталія, а особливо простота передачі Божого слова до молоді. Отець – дуже досвідчена і розумна людина, цікавий як співрозмовник. До нього можна звернутись з будь-якого питання. Загалом сподобалось, шкода, що реколекції тривали лише 3 дні!”

Іван

“У мене залишились незабутні враження від наших реколекцій. Наша зустріч тривала протягом трьох днів, але в мене склалося враження, що ми дуже давно знайомі з о.Віталієм. Він виявився дуже цікавою особистістю, з широким колом інтересів. Отець як і я, любить ходити в гори, та ще й виявилось, що у нас один улюблений письменник! 🙂 Хочу підкреслити, що відчувався досвід роботи з молоддю, наче це були не науки, а просто розмова про Бога у колі друзів. Це була дуже гарна нагода зупинитися у своїх турботах та побути з Богом.
Я дуже вдячна Богові за таку безцінну нагоду, за знання та що організував нам зустріч з о.Віталієм! А також велике спасибі о.Ігорю та о.Віталію за те, що реалізовують Божі плани!” 🙂

Юля

“Реколекції далися мені як свіжий ковток повітря. Неймовірними враженнями було наповнене моє серце. Дуже чуйний та кумедний (у доброму розумінні цього слова) о.Віталій. Він намагався у своїх проповідях донести нам те слово Боже, яке стукає до сердець кожного з нас, і ми знаходимо у ньому щось особливе для себе.
Ці три дні справили на мене дуже гарне враження. Необхідність переосмислення життя – ось, що винесла я за той період”.

Поліна

“Не перестаю дивуватися Богові… Яких добрих і справжніх людей Він дає зустріти мені на життєвому шляху… Людей, які своїм життям прославляють Бога, використовуючи свої таланти, вміння і знання для добра ближніх.
З великою радістю і задоволенням приймала участь у наших бесідах та розважаннях. Хоч ми і перебували в місті, але якимось чином відокремились від тих турбот, які оточують нас довкола. Саме ці дні дали мені зрозуміти, що не треба шукати якихось особливих моментів чи періодів, щоб побути з Богом – будь із Ним завжди! І тоді в твоїй душі не буде тривоги, смутку та неспокою. Саме ці дні нагадали мені, ким я маю бути… для Бога, для рідних та близьких, для друзів та знайомих. З плином часу лише духовний відпочинок приносить мені користь та додає сили зростати, розвиватись як християнин.
Вдячна Богові та усім, хто був причетний до цих незабутніх весняних днів, бо завдяки вам я можу бути справжньою. Завдяки таким спогадам у серці не згасає вогник щастя та радості”.

Марина

“Реколекції – як міні-табір, відпочинок від сірої буденності. Ти ніби потрапляєш в інший вимір, де немає нічого злого, де затишно і весело з друзями, які поділяють твої думки.
Отець Віталій дуже оригінальний, харизматичний і веселий. Він має свій стиль, як кожен священик, відмінний від інших, тому було дуже цікаво слухати його. На жаль, лекції пройшли дуже швидко, але залишили незабутні враження… Хочеться, щоб о.Віталій приїжджав до нас ще. Будемо дуже раді зустрічі!”

Олексій

“Я з нетерпінням чекав на ці реколекційні заняття, бо це можливість на короткий час залишитися з Богом наодинці. Час, коли повсякденний гамір стихає і є можливість почути Його відповіді на свої питання. Цього разу відбувся своєрідний діалог з Творцем, де Він промовляв до мене через о. Ігоря і о. Віталія, через моїх друзів та через довколишню природу. Деколи варто збавити темп життя, озирнутися і побачити наскільки життя прекрасне. Дякую всім, хто долучився до творення тих незабутніх днів”.

Володя

“Для мене були особливими ці реколекції. Дуже очікуваними і необхідними. Знайомство з отцем Віталієм пройшло так легко, що здавалося, наче знаємо його дуже давно. Мені сподобалось, що він часто дивиться мультики, читає сучасні книжки, тим самим зосереджує навколо себе молодь, а його проповіді вчать бачити Бога там, де я раніше й не намагалася зрозуміти, читати між рядків, дивитись на все з того боку, як би до цього віднісся Ісус. А ще я зрозуміла, як мало я в цьому житті знаю, як мало читаю, на скільки не обізнана в мистецтві (особливо мені б хотілося навчитися розуміти картини і художників як і отець Віталій), як мало подорожую і як мало помічаю всього дивовижного в повсякденному житті.
Однозначно ця зустріч була корисною для кожного з нас і сподіваюсь, що скоро ми будемо мати можливість ще більше пізнати Бога завдяки любові і безмірній віддачі отця Віталія, отця Ігоря і всіх тих, хто допомагає творити цю спільноту в ім’я Христа”.

Маргарита

“Дуже сподобались реколекції. Це як маленький перепочинок для душі і насичення приємними враженнями. Хочемо сказати дякую о.Ігорю за організацію, т.Любі за опіку і смачні обіди, о.Віталію за те, що він допомагав нам пізнавати себе. Особисто для мене отець став прикладом і натхненням для власного вдосконалення і зростання. Дякую своїм друзям, старим і новим, за ці прекрасні дні.
Дякую Богові за те, що не втратила такого безцінного духовного скарбу!”

Діана

Щоб почути голос Бога, зробіть тихіше звуки світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *