Всесвітліші і всечесні отці, преподобні отці, брати і сестри  в чернецтві, дорогі брати і сестри у Христі!

« Наші беззаконня повстали проти нас, але ти Господи, воскресниі допоможи нам, бо ти наш Отець, і крім Тебе іншого не маємо»

(Тропар понеділка п’ятого тижня великого посту)

Україна в ці дні переживає скрутні часи. На долю нашого народу випадають важкі хрести і випробування. Але Христос Воскрес! Радісне свято для кожного християнина, яке вселяє надію в наші серця.

 Перед воскресінням Христовим була Велика П’ятниця – час терпінь і мук нашого Спасителя. Але після неї наступило Воскресіння Христове.

Старозавітня книга Юдит дає нам повчання наводячи такий приклад, який трапився в житті єврейського народу. Такими словами звертається Юдит до мешканців м. Ветулії, яке було оточене ворожим військом.

«Ось чому чекаймо терпляче від нього рятунку, прикличмо Його собі на допомогу, а Він голос наш почує…» (Юдит 8.17;)

Чи не є актуальними ці слова в сьогоднішній час?

«Ті,  що були в оковах адових, побачивши безмірне Твоє милосердя, до Світла радісно поспішали, Пасху хвалячи вічную». (Тропар Канону Пасхальної Утрені)

Ми, що є заковані гріховними узами, подібні до тих, що очікували в аді прихід Спасителя, чи біжимо до Євангельського Світла, чи тільки очікуємо чуда від Господа?

Хто нас визволить, як не воскреслий Христос?! Хто подасть нам допомогу, як неСин Божий, в якому вся надія наша?!

Господи, скріпи руки наші, щоб були завжди підняті до молитви!Очисти серця наші!

« Твоїм воскресінням Христе, Ти полонив ад і воскресив людину, тож сподоби нас чистим серцем тебе оспівувати і прославляти» (Тропар Канону Пасхальної Утрені)

Радість Воскресіння Христового – радість усього християнського світу!

Так і ми не втрачаймо надію, що і в нашу країну після таких випробувань, прийде радість повноти відчуття Великого Свята, перемоги життя над смертю, без домішку якогось суму. Молимось і просимо у Всемогутнього Бога про милосердя для українського народу і стараймося переміною нашого  життя умилостивити Його.

Хай воскреслий Христос прийде в кожну українську оселю, в кожне людське серце і перемінить його,щоб ми не залишилися у старій гріховній заквасці! Просімо, щоб це нове вино євангельської науки, яке вливається  у нові бурдюки нашого людського єства, перемінило нас. Ось тоді ми зможемо на повні груди радісно закликати:

Христос Воскрес!       Воістину Воскрес!

Дано 2 квітня 2018 року Божого
 в м. Запоріжжі
+ Степан (Меньок)
Екзарх Донецький

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *