Всесвітлішим і всечесним отцям, преподобним отцям, братам і сестрам в монашестві, дорогим братам і сестрам у Христі!

Воскрес Христос – окови впали,
Воскрес Христос вже грає дзвін.
Воскрес Христос, нові ряди постали
Церковних дочок і синів.

Кожний рік приносить нам завжди щось нове, та не завжди воно є позитивного змісту. Однак свято Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа вливає новий струмінь у наше життя, який дає новий присмак і духовний поштовх в щоденному і нелегкому побуті кожного з нас. Уже прийшло нове покоління людей, які виховуються на нових засадах християнських принципів і національної свідомості, це стає для нас великою потіхою. Але найбільшою радістю для віруючої людини є перемога Життя над смертю. Воскреслий Христос стає братом кожної людини. Він пролляв кров на хресті за все людство, і Його воскресіння дає позитивний імпульс і новий сенс людському життю.

«Його ранами ми зцілилися»(Іс.53.5;) – каже пророк Ісая.

«Поховані з ним у хрещенні, з ним ви разом також воскресли, вірою в силу Бога, який воскресив його з мертвих.»(2Кол.2.12;)
«А як Христос не воскрес, то марна віра ваша, – ви ще у гріхах ваших; отже ті що померли у Христі, загинули. Коли ми надіємося на Христа лише у цьому житті, то ми – найнещасніші з усіх людей» (І Кор. 15, 17-19)

Без віри у воскресіння Христа, людина перебуває в темряві і навіть не знає куди йти, для чого жити.

Людина, яка перебуває в грісі, не може надіятися на своє славне воскресіння. Свята Тайна Хрещення змиває первородний гріх, а в дорослих людей і особисті гріхи. Свята тайна Покаяння очищає з особистих гріхів і тоді відкривається печера нашої духовної смерті і ми виходимо на світло Синів Божих. Відвалімо каміння гріхів наших, які не дають нам вийти на світло і зустрінутись з Христом – Світлом Світу.

Спішімо творити добро, а разом з тим будьмо милосердні. Це той найцінніший скарб, який допоможе нам ввійти у вічність.
Приймаймо воскреслого Ісуса Христа у Святому Причасті – це найпоживніша і найкорисніша їжа для душі.

Ось у такий спосіб ми зможемо зустрітися з воскреслим Христом у вічності, де вже нам цієї радості ніхто і ніколи не відбере.
Прославляймо Його, як вдень так і вночі, – бо Він гідний цього.

«Воскресіння День просвітімося люди! Пасха Господня! Пасха від смерті бо до життя і від землі до небес, Христос Бог нас перевів-перемоги пісню співаємо» (Канон Пасхальної Утрені).

Вітаю кожного з Вас у ці дні славним християнським привітом
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Дано в Донецьку в Катедральному храмі
Покрова Пресвятої Богородиці
Дня 1.05.2013р.Б.

+ Степан (Меньок)
Екзарх Донецько-Харківський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *