У середу, 2 квітня 2014 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск, взявши до уваги рішення Синоду Єпископів УГКЦ про поділ Донецько-Харківського екзархату УГКЦ, дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів на єпископа та призначення на Екзарха Харківського високопреподобного отця Василя Тучапця, дотеперішнього ігумена монастиря Святого Василія Великого в Києві та провінційного вікарія. Новому єпископу надано титулярний осідок Чентуріонес.

Про дату і місце проведення єпископської хіротонії буде повідомлено згодом.

Харківський верховноархиєпископський екзархат утворений шляхом виокремлення його з дотеперішнього Донецько-Харківського екзархату УГКЦ. Він охоплює територію Харківської, Сумської та Полтавської областей, з осідком у Харкові. До Донецького екзархату тепер належать: Донецька, Запорізька, Дніпропетровська і Луганська області. Екзархом Донецьким є владика Степан (Меньок).

Додаток
Отець Василь Володимир Тучапець народився 29 вересня 1967 року в м. Яворові на Львівщині.
До монастиря отців василіан вступив 10 листопада 1986 року.
Довічні обіти склав 29 грудня 1996 року.
Навчався в Івано-Франківській теологічній академії та Папському богословському відділі (Варшава). Має науковий ступінь ліценціата патрології.
Таїнство Священства прийняв 12 липня 1997 року в катедральному соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську [святитель владика Софрон (Дмитерко)].
Із 2005 року ігумен у Київському монастирі Святого Василія Великого.
Із 2009 року синкел у справах монашества Київської архиєпархії УГКЦ.
Із 2012 року протоконсультор Провінції Найсвятішого Спасителя ЧСВВ в Україні.

Департамент інформації УГКЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *