Глава УГКЦ в Кривому Розі: «Щоби бути багатим, не потрібно багатства»

“Для мене великий привілей сьогодні бути з вами. Ще кілька днів тому ми служили Божественну Літургію у величезній папській базиліці Святого Івана Латеранського в Римі, а сьогодні я з вами і, повірте мені, ця маленька церковця не є меншою в Божих очах. Тут так тепло і затишно, бо відчутно, що з нами сьогодні сам Господь перебуває. Кожного разу, коли слухаємо в храмі голошення Христового Євангелія, то чуємо живе Боже Слово, яким Господь звертається до нас”.

Звернувся Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав до вірних у проповіді під час Архиєрейської Божественної Літургії в храмі Пресвятої Тройці, що в Кривому Розі, 18 грудня.

За словами проповідника, в євангельській притчі про безумного багача Господь оповідає про успішного чоловіка, якому все вдається. «Ця історія глибоко пов’язана з подією Старого Завіту, – продовжив він. – У Книзі пророка Даниїла описується бенкет Балтазара».

Він був сином царя Навуходоносора, який зруйнував Ізраїльське царство, пограбував Єрусалимський храм і привіз до Вавилона всі грабовані багатства. Балтазар бенкетує і почувається як безумний багач на піку своєї слави і могутності. Він каже, щоб принесли на бенкет священні посудини, срібні й золоті, який його батько пограбував в Єрусалимському храмі, щоб разом зі своїми наложницями пити з них вино: «Очевидно, цей жест був насмішкою і зневагою до Бога Ізраїля. Він почувається на вершині своєї слави, бо розпоряджається тим, над чим сам не працював. Адже батько йому залишив у спадок царство і могутність». Та в цей момент він бачить, як невидима Божа рука на стіні написала три слова: «Порахований, зважений, розділений».

Ніхто не міг тих слів прочитати, але цар, коли їх побачив на стіні, то змінився в обличчі. Ніхто не міг пояснити цих слів, тільки пророк Даниїл. Він пояснив їх значення так: порахований – означає, що його дні та багатство Богом пораховані; зважений – що Господь зважив його душу і побачив, яка вона є насправді пустою й порожньою; розділений – що його царство і те, чим він пишається сьогодні, буде розділене. Наприкінці бенкету цар падає і в ту хвилину Бог забирає його душу.

Що означає багатіти в Бога? «Ця притча взиває кожного до мудрості, бо Бог каже, що все те, що ми маємо, остаточно не є нашим. Адже всі наші статки, дні нашого життя – пораховані Богом. Бог хоче зважити нашу душу! Нашим багатством є те, що ми надбали для свого духовного розвитку та духовного багатства. Не те, що ми маємо, а те, якими ми є, має вартість. Бо те, що ми маємо, на землі буде поділене, й інші будуть його вживати, а те, ким ми є, має перетривати пробу нашою смертю», – пояснив Блаженніший Святослав.

Митрополит Андрей Шептицький каже так: «З усього багатства, що ти маєш, у вічності тобі залишиться лише те, що ти віддав бідному». У вічність ми візьмемо лише наші духовні здобутки, добрі діла, чесноти, святість в Бозі. Це є справжнє багатство. Оце означає багатіти в Бога.

«Ця мудрість розкриває нам багато правд та істин про наше життя. Бог нас покликав жити в тяжкі часи війни, економічного негаразду, неправди, коли сучасні завойовники й агресори, почуваючись на вершині своєї сили і слави, думають, що посіли місце Бога, – пояснив Предстоятель УГКЦ. – До всіх нас і до них Бог каже: «Порахований, зважений, розділений». Щоби бути багатим, не потрібно багатства. Бо не бізнес чи економіка й світові обставини дають нам можливість багатіти, а наше духовне життя і те, що ми робимо для ближніх».

Глава Церкви закликав багатіти в Бозі, ділитися всім, що маємо – знаннями, мудрістю, професійною вдачею і хистом з тими, які цього потребують: «Намагаймося послужити нашим життям Богові й ближньому. Ми повинні бути успішними і багатими в Бозі, бо це завдання кожного. Наші дні пораховані, бо ми живемо на землі, чекаючи на момент переходу у вічне життя».

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

1 thought on “Глава УГКЦ в Кривому Розі: «Щоби бути багатим, не потрібно багатства»

  1. Як відзначили вірні, для них це був справді історичний день, оскільки досі тут ще ніколи не бував жоден Глава УГКЦ. УГКЦ народила для світу не тільки патріархів, а й етнархів, зокрема таких, як Блаженніший Любомир, якого ми проголосили всенародним молільником за мир в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *