“Для мене великий привілей сьогодні бути з вами. Ще кілька днів тому ми служили Божественну Літургію у величезній папській базиліці Святого Івана Латеранського в Римі, а сьогодні я з вами і, повірте мені, ця маленька церковця не є меншою в Божих очах. Тут так тепло і затишно, бо відчутно, що з нами сьогодні сам Господь перебуває. Кожного разу, коли слухаємо в храмі голошення Христового Євангелія, то чуємо живе Боже Слово, яким Господь звертається до нас”.

Звернувся Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав до вірних у проповіді під час Архиєрейської Божественної Літургії в храмі Пресвятої Тройці, що в Кривому Розі, 18 грудня.

За словами проповідника, в євангельській притчі про безумного багача Господь оповідає про успішного чоловіка, якому все вдається. «Ця історія глибоко пов’язана з подією Старого Завіту, – продовжив він. – У Книзі пророка Даниїла описується бенкет Балтазара».

Він був сином царя Навуходоносора, який зруйнував Ізраїльське царство, пограбував Єрусалимський храм і привіз до Вавилона всі грабовані багатства. Балтазар бенкетує і почувається як безумний багач на піку своєї слави і могутності. Він каже, щоб принесли на бенкет священні посудини, срібні й золоті, який його батько пограбував в Єрусалимському храмі, щоб разом зі своїми наложницями пити з них вино: «Очевидно, цей жест був насмішкою і зневагою до Бога Ізраїля. Він почувається на вершині своєї слави, бо розпоряджається тим, над чим сам не працював. Адже батько йому залишив у спадок царство і могутність». Та в цей момент він бачить, як невидима Божа рука на стіні написала три слова: «Порахований, зважений, розділений».

Ніхто не міг тих слів прочитати, але цар, коли їх побачив на стіні, то змінився в обличчі. Ніхто не міг пояснити цих слів, тільки пророк Даниїл. Він пояснив їх значення так: порахований – означає, що його дні та багатство Богом пораховані; зважений – що Господь зважив його душу і побачив, яка вона є насправді пустою й порожньою; розділений – що його царство і те, чим він пишається сьогодні, буде розділене. Наприкінці бенкету цар падає і в ту хвилину Бог забирає його душу.

Що означає багатіти в Бога? «Ця притча взиває кожного до мудрості, бо Бог каже, що все те, що ми маємо, остаточно не є нашим. Адже всі наші статки, дні нашого життя – пораховані Богом. Бог хоче зважити нашу душу! Нашим багатством є те, що ми надбали для свого духовного розвитку та духовного багатства. Не те, що ми маємо, а те, якими ми є, має вартість. Бо те, що ми маємо, на землі буде поділене, й інші будуть його вживати, а те, ким ми є, має перетривати пробу нашою смертю», – пояснив Блаженніший Святослав.

Митрополит Андрей Шептицький каже так: «З усього багатства, що ти маєш, у вічності тобі залишиться лише те, що ти віддав бідному». У вічність ми візьмемо лише наші духовні здобутки, добрі діла, чесноти, святість в Бозі. Це є справжнє багатство. Оце означає багатіти в Бога.

«Ця мудрість розкриває нам багато правд та істин про наше життя. Бог нас покликав жити в тяжкі часи війни, економічного негаразду, неправди, коли сучасні завойовники й агресори, почуваючись на вершині своєї сили і слави, думають, що посіли місце Бога, – пояснив Предстоятель УГКЦ. – До всіх нас і до них Бог каже: «Порахований, зважений, розділений». Щоби бути багатим, не потрібно багатства. Бо не бізнес чи економіка й світові обставини дають нам можливість багатіти, а наше духовне життя і те, що ми робимо для ближніх».

Глава Церкви закликав багатіти в Бозі, ділитися всім, що маємо – знаннями, мудрістю, професійною вдачею і хистом з тими, які цього потребують: «Намагаймося послужити нашим життям Богові й ближньому. Ми повинні бути успішними і багатими в Бозі, бо це завдання кожного. Наші дні пораховані, бо ми живемо на землі, чекаючи на момент переходу у вічне життя».

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Твоя найкраща проповідь - ти сам, твоє життя.

Один коментар до “Глава УГКЦ в Кривому Розі: «Щоби бути багатим, не потрібно багатства»”

  • Як відзначили вірні, для них це був справді історичний день, оскільки досі тут ще ніколи не бував жоден Глава УГКЦ. УГКЦ народила для світу не тільки патріархів, а й етнархів, зокрема таких, як Блаженніший Любомир, якого ми проголосили всенародним молільником за мир в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *