27 квітня Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, узяв участь у канонізації двох визначних Римських Єпископів минулого століття: Папи Івана XXIII та Папи Івана Павла II. Із Святішим отцем Франциском співслужили Предстоятелі різних Східних Католицьких Церков, 150 кардиналів і понад 700 єпископів.

Богослужіння розпочалося молитвою до Божого Милосердя та Літанії до всіх святих, під час якої відбувся процесійний вхід служителів. На початку Святої Меси постулятори звернулися до Святішого Отця з проханнями про визнання святості, після чого, проказавши молитву до Святого Духа, Папа Франциск прочитав формулу канонізації. Відтак було внесено та покладено на призначеному місці мощі новопроголошених святих. Їх принесли Флорібет Мора Діаз з Коста-Ріки, зцілена за заступництвом святого Івана Павла ІІ, та племінники святого Івана XXIII.

«Новопроголошені святі випили до кінця чашу людських терпінь минулого століття. Якщо Папа Іван XXIII зупинив Карибську кризу, коли світ стояв на межі атомної війни, то Папа Іван Павло ІІ перевів людство в ІІІ тисячоліття з великою надією на те, що у світі пануватиме мир. Саме він був тією особою, яка зуміла повалити різні мури XX століття», – розповів Блаженніший Святослав, коментуючи факт проголошення святими двох Пап.

На його думку, «ця подія має важливе значення в контексті подій в Україні, адже щойно проголошені святі були борцями за мир у світі і вони молитимуться до Бога, щоб Україна не терпіла нової агресії і на нашій землі більше ніколи не проливалася людська кров».

Окрім цього, пригадав Глава УГКЦ, саме завдяки Папі Іванові XXIII було звільнено із сибірської неволі Патріарха Йосифа Сліпого, а Папа Іван Павло ІІ відвідав Україну: «Це два великих знаки, які сьогодні Господь Бог посилає українському народові, щоб показати, що добро і Божа сила завжди перемагають».

Прес-служба товариства «Свята Софія»

Коментуючи цю історичну подію для «Живого.ТБ», Верховний Архиєпископ УГКЦ зауважив, що канонізація обох Пап є справжнім святом для України і УГКЦ. Бо «отримавши таких заступників і світ, і Україна, випросить у Господа ласку миру і свободи».

Крім цього, Блаженніший Святослав додав, що канонізовані святі Католицької Церкви відкрили нову сторінку в історії людства: «Папа Іван XXIII знаний як «добрий Папа». Він, за словами Папи Франциска, ведений Духом Святим, скликав II Ватиканський Собор. А ще він відомий як Папа-миротворець, якому вдалося «замирити» Карибську кризу, під час якої людство стояло на межі атомної війни.

Натомість Папа Іван Павло II став для України дуже близьким, бо завжди носив її у своєму серці. Він є також тим, хто «повалив Берлінський мур і дав силу своєму народові вистояти перед тоталітарним комуністичним режимом».

На думку Глави УГКЦ, символічно, що канонізація обох Пап відбулася в один день. Адже їхні постаті зворушують серця людей і сьогодні. «Сьогодні світ стоїть на межі протистояння. Можливо, епіцентром цього протистояння є Україна. Тому нині я молився до новопроголошених святих за нашу державу», − додав наприкінці Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

Читайте також:

Проповідь Папи на канонізаційній Месі
Безпрецедентна канонізація у фото

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *