Жінка прийшла до церкви у святковому, білому одязі. Це запримітив священик і, зробивши комплімент, поцікавився причиною, що спонукала жінку прийти в такому святковому одязі.
Жінка здивовано відповіла: “ Ви ж самі в розкладі Богослужінь написали, що сьогодні випадає свято “Всіх Святих”. От, я і святково вбралась на своє свято!”
Священика, ще з більшим здивуванням скептично випалив: “То ви переконані, що ви свята?”
– Ні, я просто дуже хочу бути нею.
– Ну, і? – продовжував нападати на жінку отець.
– Ну, я і пригадала, що коли ще вчилась в університеті, то у “День медика” вітали також студентів. Ми ще не були лікарями, але все рівно святкували, бо дуже хотіли ними стати. Нащо було ходити до університету і вчитися? – пояснила з опущеною головою прихожанка.
Священик мовчав. “А жінка далі продовжила: “Отож, святий отче? Що тепер маю робити: йти додому і переодягнутися? Я помилилася?”
“Мабуть, ні!” – і далі додав – “Свята Сестро,” – і тепер на кінець усміхнувся: “Вітаю вас із нашим святом”.
Кажуть, що того дня той священик у багатьох запитувався про святковий одяг, пояснюючи про важливість бажання стати святим.

Чому, коли нам говорять про святість, то так ніби це не для нас?
Віримо в Бога, ходимо до церкви, молимось, каємось з гріхів, приймаємо самого Бога у св.Причасті, освячуємо себе і це все задля чого?
Не заради нашої святості?

Святий – це те, до чого ми маємо йти, кожна людина покликана бути святою.
Бог не хоче залишити людей напризволяще, в один день всі всяті, а на другий день – нікого. Господь Бог у своїй мудрості через Святу Церкву подає кожного дня якогось святого, щоби ми зверталися до них як до добрих адвокатів, бо ми потребуємо захисту.
Маємо цілий календар, і в ньому є дуже багато святих: один святий, декілька святих, десять святих – і всі вони до кожного дня мають якусь причетність.
Хтось і з нашим іменем достукався до неба, а чи знаємо ми молитву “свого” святого?

У новій рубриці “Всі святі” ми намагатимемось розповісти про святого саме Вашого імені, щоб, беручи приклад його святого життя, вдосконалюватись на шляху до нашого первісного стану – до святості!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *