«Прийдіть до мене всі втомлені й
обтяжені, і я облегшу вас»
(Мт.11,28)

Цього літа молодь Запорізького деканату Донецько-Харківського Екзархату мала змогу відпочивати від буденних справ і духовно збагатитися в одному з найкращих куточків нашої країни – Карпатах.

Храм пророка Іллі
Табір проводився з ініціативи декана Запорізького деканату о.Ігоря Дмитришина, який був духовним провідником табору. 30 липня 2012р. до реколекційного дому Сестер св. Вінкентія що в Дорі, зїхалася молодь (35 осіб) із східних міст України: Бердянська, Запоріжжя, Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Кривого Рогу, і створили спільноту, в якій панувала Божа благодать, любов, доброта та взаєморозуміння.

Християнський табір
Кожного дня ми мали змогу брати участь у Божественній Літургії та молилися Вечірню. Могли приступати до Святих Тайн Покаяння-Сповіді та Пресвятої Євхаристії, і деякі учасники табору це зробили вперше.

Найціннішим скарбом, який могла вдосталь почерпнути молодь, стали науки, які просадили Сестри Служебниці с.Людмила Панасюк та с.Олена Гнідець. Тематикою наших зустрічей були «Святі Тайни в житті християнина», в ході яких кожен міг поповнити свої знання про правди християнської віри. Також усі були в захваті від гостинності Сестер св. Вінкентія, які частували нас дуже смачними стравами.

Божою ласкою для всіх учасників табору була участь у нічних чуваннях з нагоди храмового празника в Студитському монастирі пророка Іллі, що в Дорі, та Архієрейській Божественній Літургії, яку очолював Патріарх Блаженніший Святослав Шевчук.

Нічні чування

Нічні чування

Храмове свято

Храмове свято - Блаженіший Святослав
Духовний відпочинок було поєднано із спогляданням краси Українських Карпат. Більшість учасників табору подолали свою першу гірську вершину – гору Хом’як, на якій встановлена статуя Пресвятої Богородиці.

Молитва і прагнення підкорити вершину допомогли подолати довгий і важкий підйом та фізичну втому. Із радості ми не могли втриматися від обіймів і, взявшись за руки, пригорнулися до Матінки Божої. З цієї вершини, як на долоні, видно Буковель, Гуцульський край, Чорногорський хребет, Говерлу та Петрос.

По дорозі на вершину

На Хом'яку

Християнський табір завершився реколекціями, які ми провели у семінарії Отців Василіян у Брюховичах з 6 по 9.08.12р. Науки давали о.Йосафат Хаймик та о.Іван Школик. Під час реколекцій ми ще глибше пізнали те, що Бог промовляє до нас, милувалися природою і спілкувалися з Богом і між собою.

Реколекції в Брюховичах
Молодь дуже задоволена табором і ось деякі їхні відгуки:

«Цьогорічний табір для мене був дуже особливий. Цікаво, що управа була моїми друзями, а не керівницьким складом. На щастя, розклад був просто чудовим: нас і не навантажували, але і не давали нудьгувати. Відчувалося те середовище любові. Виявляється, жити без ворогів не так уже і погано. Зовсім не хочеться їхати, але всім зрозуміло, що час зупинити неможливо. Залишилися лише найкращі враження. Вже чекаю наступного року і цього християнського табору.»

Ірина, 15 років.

«Цей табір був дуже класний! Всі учасники були духовні і добрі, атмосфера була піднесена. Я збагатився духовно! Також з’явилося багато нових друзів.»

Ігор, 17 років.

«Завдяки цьому табору, особисто я стала на крок ближче до Бога. Набралася сил і готова до нових труднощів і звершень.»

Оксана, 17 років.

«Цього року християнський табір став дійсно видатним. Впродовж цих неймовірно швидкоплинних десяти днів я встиг пережити стільки яскравих моментів, що цього дійсно варто було чекати цілий рік. На мою думку, найбільшою цінністю цього відпочинку стали науки, вміло донесені до наших сердець Сестрами монахинями та Отцями. Завдяки цим наукам, я мав змогу отримати відповіді на свої запитання і повернутися додому з багатим духовним багажем. Це був найкращий відпочинок у моєму житті!»

Володимир, 25 років.

«Батькам дякую за таких чудових дітей, що їх виховали. Справді діти чудові. Богу дякувати, що попри те зіпсуття в світі, Бог нам дає прекрасних молодих людей, які в співпраці з Ним можуть дуже багато в цьому світі зробити добра.»

о.Ігор

Кожен з нас дякує Богові за такий відпочинок, за духовні скарби, які Господь приготував для нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *