ЗАЯВА КРИВОРІЗЬКОЇ РАДИ ЦЕРКОВ

щодо спроби «невідомих» сил вчинити тиск на отця Ігоря Дмитришина, члена Криворізької ради Церков, священика Української Греко-Католицької Церкви в Кривому Розі

5 січня 2017 р. о 22:00 на парафію УГКЦ Святої Трійці в м. Кривому Розі був вчинений напад поліції. Невідомі особи вдерлися на подвір’я і намагалися проникнути в дім, де проживає священик із сім’єю. Полісмени звинуватили й обшукали сина священика, студента Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ. Далі події розвивалися як за добре спланованим сценарієм: у межах 5–10 хв з’явилася «потерпіла». Після цього до полісменів долучилася опергрупа і вони до 2-ї години ночі, поправши всі закони, морально тероризували всю сім’ю пароха, устигли всіх допитати, роблячи вигляд і прикриваючись тим, що це «просто розмови». За словами священика, «у кращих традиціях НКВД основним їхнім завданням було будь-якою ціною забрати у відділок сина».

Ми, члени Криворізької ради Церков (КРЦ), священики і пастори протестантських, православних і католицьких Церков, розцінюємо такі дії поліції як свавілля та спробу тиску на Церкву.

Ми довіряємо Ігорю Дмитришину і підтримуємо його.

Ми суворо засуджуємо будь-які дії поліції, що суперечать законним процедурам.

Припускаємо, що ці дії можуть бути пов’язані з візитом Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава (Шевчука) та з його зустріччю з КРЦ наприкінці 2016 року. Слова Блаженнішого Святослава: «Ми всі маємо тут однакові труднощі, а це означає, що ми робимо правильну справу», вважаємо пророчими. Далі Предстоятель УГКЦ сказав: «Коли ми будемо виступати і боротися за якісь права – не йдеться лише про нас. Ідеться про всі Церкви та релігійні організації. Бо коли ми говоримо, що ми є дискриміновані, ідеться про формування відкритого суспільства. Відкритість означає відсутність будь-яких упереджень. Тому-то Криворізька рада Церков, яка змагається за справедливість, – змагається за те, щоб Кривий Ріг був справді демократичним містом».

Звертаємося до керівництва поліції з вимогою провести прозоре службове розслідування задля встановлення правомочності описаних дій їхніх працівників.

Закликаємо вірних УКГЦ не боятися і сміливо продовжувати розбудову Божого Царства в Кривому Розі, через греко-католицьку церкву, яку їм довірив Бог. Ми всі, пастори і священики КРЦ, одноголосно підтримуємо вас та засуджуємо цю провокацію й намагання залякати через тиск і звинувачення.

Ми заявляємо, що жоден тиск не зупинить нас на нашому шляху задля утвердження й захисту принципів свободи совісті та віросповідання, рівності прав усіх релігійних організацій, поширення християнських цінностей і моралі. Рада репрезентує об’єднаний голос і спільну позицію криворізьких церков, які підписали декларацію КРЦ.

– Всеукраїнська Християнська Асамблея, Александр НЕМЦЕВ
– Всеукраїнський Союз церков християн віри євангельської-п’ятдесятників (ВСЦ ХВЄП), Віктор Степанченко
– Німецька євангелічно-лютеранська церква України (НЄЛЦУ), Олег Фишер
– Об’єднана церква християн віри євангельської (ОЦХВЄ), Виталий Киндрат
– Об’єднання Християнських церков «Дім Хліба», Валерий Григораш (Головуючий КРЦ)
– Римо-Католицька Церква в Україні (РКЦ), Єжи Ліс
– Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ), Дмитришин Ігор
– Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП), Олександр Агарков
– Українська Уніонна Конференція Церкви адвентистів сьомого дня (УУК ЦАСД), Василенко Олег
– Секретар Криворізької Ради Церков, Роман Морозов

Криворізька рада Церков

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *