«Незнання Святого Письма є незнанням Христа».
«Християнин, який не живиться Писанням, – не живе».
(св.Єронім)
«Що вам здається більшим і більш знаменитим: слово Бога чи тіло Христа?»
(св.Цезарій Арльський)

Майже кожен з нас носить із собою мобільний телефон. Навіщо? Бо ми хочемо бути доступні для тих, хто до нас подзвонить, і самі хочемо мати доступ до них. Коли хтось тобі каже: «Приїдь до мене», а ти дороги не знаєш, то інколи той, хто запрошує, додає: «Візьми з собою телефон, і як будеш уже доїжджати – я підкажу, як їхати». Хіба в такій ситуації поставишся до цих слів легковажно і залишиш телефон удома? Або, скажімо, ми чекаємо на дуже важливу й термінову інформацію. Якщо справа стосується нашої сім’ї, здоров’я чи праці – хіба ми вимкнемо телефон? «Божим телефоном» є Святе Письмо. Через Біблію Бог хоче передати нам важливі справи і покерувати нашим життям. А ми ж бо так рідко зазираємо до Біблії, так рідко носимо з собою цей «Божий телефон». Змінімо це! Бог до тебе дзвонить! ВІДПОВІСИ?

«Відкривай серце Бога в словах Бога.» (св.Григорій Великий).

«О Боже мій, як це так діється у цьому бідному старому світі, що Ти такий великий, а ніхто Тебе не знаходить, що Ти так голосно кличеш, а ніхто Тебе не чує, що Ти так близько, а ніхто Тебе не помічає, що Ти жертвуєш себе кожному, а ніхто не знає Твого імені? Люди втікають від Тебе і кажуть, що не можуть Тебе знайти, повертаються до Тебе спинами і кажуть, що не можуть Тебе побачити, затуляють вуха і кажуть, що ніхто не може Тебе почути.» (Ганс Денк). Нехай цей текст дасть тобі розуміння, наскільки важливим є пізнання Божих Слів, аби ти не опинився серед тих, про кого говорить цей автор. Будь серед тих, про кого розповідає апостол Йоан (пор. 1 Йо. 1,1-3).

«Невпинно читатимеш Біблію, – сказав мені дідусь. – Любитимеш її більше, ніж батьків. Більше, ніж мене. Ніколи з нею не розстанешся. А коли постарієш – дійдеш переконання, що всі книжки, які ти прочитав за життя, є лише бездарним коментарем до цієї єдиної Книги» (Роман Брандштеттер). Ми не мали таких дідусів, але час мине швидко, самі станемо дідусями-бабцями. Те, що скажемо нашим внукам про Біблію, залежить від нас самих. Це також буде відповіддю Богові на те, що Він сказав у Втор. 11,18-21.

Це смішно – як сильно ми віримо тому, що написане в газетах, і сумніваємося в тому, що каже Святе Письмо. Це дивно – як сильно кожен з нас хоче йти до неба за умови, що не муситиме дізнаватися, думати, говорити, ані також робити щось із того, про що каже Святе Письмо. Це дивно – як можеш висилати смс-ками сотні пліток, що поширюються, немов нестримний вогонь, але коли висилаєш повідомлення, яке стосується Господа Бога, люди двічі замислюються, чи поділитися ним з іншими. Це смішно – як сильно ми можемо перейматися тим, що хтось про нас подумає, замість думати про те, до чого нас закликає Бог! Це дивно – як охоче ми довідуємося про речі, що не мають значення, а не хочемо дізнатися про те, що до нас говорить Ісус Христос і наш Творець, Бог Отець.

«Біблія – це лист Бога до людей» (св.Григорій). Якщо ти не читаєш Біблії, то немовби викидаєш лист у кошик, не відкривши. Якби королева Великої Британії написала до тебе, хіба ти не прочитав би з цікавістю? Напевно також і з радістю, турботливо й уважно. Ти отримав листа. Не від якогось земного владаря, а від Царя Небес. Однак ти майже гордуєш цим даром, таким безцінним скарбом!

«Я вражений втратами, що їх зазнають душі, які занедбують читання Святого Письма» (Падре Піо). «Незнання Святого Письма є незнанням Христа» (св.Єронім). Ми молимося: нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Питання звучить так: «Яка воля?» Як я маю пізнавати волю Бога Отця? Пізнавання волі Божої – це пізнавання Божих Слів, записаних у Святому Письмі. Це систематичне вивчення Біблії. Якщо ти знаєш якийсь інший спосіб пізнавання волі Божої, то дуже прошу – розкажи мені про це! Церква посилено й особливо нагадує всім вірним, щоби через часте читання Святого Письма набували найвищу цінність – пізнання Ісуса Христа (пор. Флп. 3,8).

«Під час своїх молитов я затримуюся насамперед при Євангелії: в ньому знаходжу все, що необхідне для моєї бідної душі. Я відкриваю в ньому постійно нове світло, прихований містичний сенс» (св.Тереза). «У Святому Письмі кожен може знайти, якщо лиш шукає, відповіді на питання, що його мучать». Це слова св. Григорія. Певно, і в твоєму житті не бракує ситуацій, у яких ти шукав відповідей. Стільки питань постає щодня! Бог дає відповіді.

Лікарі кажуть: у тебе хворе серце, зміни спосіб життя. І ми їх слухаємося, навіть за необхідності погоджуємося на пересадку серця. Аби ми могли жити повнотою життя, Господь Бог хоче вдихнути в нас Святого Духа. У тебе здорове серце, ти маєш у собі стільки любові, ти створений на Божу подобу (пор. 1 Кор. 3,16; 2 Кор. 6,16). Лиш допусти до серця Слова Бога, аби почути Істину, яка засяє і сповістить, що в тебе здорове серце (пор. Йо. 8,12). «Давай все Богові, що Він бере від тебе, і бери все, що Він тобі дає, з усмішкою. Бо святість – це те, чого ми зазнаємо щодня» (Мати Тереза з Калькути). Ті, з ким ти зустрічаєшся, також мають здорові серця, тільки, не знаючи Слова Божого, вони не можуть ні дати, ні брати. Вони не знають правди (пор. Ді. 19,2). Пізнай Божу правду, і вона тебе визволить (пор. Йо. 8,32). Твоє серце чекає на своє народження зі Святого Духа. Розпочни читати Святе Письмо віднині! (Йо. 17,16-17).

«Що вам здається більшим і більш знаменитим: слово Бога чи тіло Христа?» (св. Цезарій Арльський). Якщо я хочу дати на це питання правильну відповідь, то мушу відповісти, що слово Бога є ні в чому не меншим від тіла Христового. А тому з такою само турботливістю, з якою приймаємо тіло Христове, уважно слідкуючи, аби жодна часточка не впала на землю, – так само маємо дбати, щоб наші душі не втратили даного нам Слова Бога… (пор. Лк. 11,28). Той, хто недбало слухає слова Бога, винуватий такою само мірою, як і той, хто через бездумність допускає падіння тіла Христового на землю. Нехай, отже, Слово Боже, яке – як каже Псалмоспівець – є світильником і світлом на стежках людського життя, допомагає нам відкрити й реалізувати наше життєве покликання, так, «аби серця наші були утверджені в святості як бездоганні перед Богом, Отцем нашим, на прихід Господа нашого Ісуса» (архієпископ Станіслав Гондецький, Митрополит Познанський).

Не кожним десятим, не кожним другим, а КОЖНИМ словом, яке походить з уст Божих, живе людина (пор. Мт. 4,4). Скільки слів Отця Небесного ти знаєш? Чи знаєш кожне слово у Святому Письмі, завдяки якому можеш жити уповні й істинно? Читаємо: Було у світі, і світ ним виник – і світ не впізнав його. Прийшло до своїх, – а свої його не прийняли. Котрі ж прийняли його – тим дало право дітьми Божими стати, які в ім’я його вірують (Йо. 1,10-12). Не переконуй себе, ніби ти не годишся, щоб учитися, бо в кожному, хто, пізнаючи, приймає Слово Боже, це Слово стає тілом і мешкає в ньому, даючи силу ставати дитям Божим (пор. Йо. 1,14). Не позбавляй себе ліків Сили Божої, почни пізнавати вже сьогодні, і відчуєш себе здоровішим.

Господь Ісус сказав: «Я – світло світу. Хто йде за Мною, не блукатиме у темряві, а матиме світло життя» (Йо. 8,12).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *