14 січня 2015 року у свято Обрізання Господнього та день пам’яті св. Василія Великого до нашої каплиці, що названа в честь цього святого, завітала Державна телерадіокомпанія “Криворіжжя”.

Як було повідомлено кореспондентами, криворізька парафія Пресвятої Трійці Української Греко-Католицької Церкви Донецького екзархату почала формуватися у Кривому Розі 15 років тому, за цей час коло віруючих суттєво поповнилося новими парафіянами. Кошти на новий храм збирали вже давно, будували його всім миром, на пожертви парафіян. Близько року тривало будівництво, і, нарешті, цьогоріч справу вдалося завершити.

Для парафіян, що мешкають в Довгинцівському районі, поява нової каплички – визначна подія, адже тривалий час вони молилися в храмі римо-католицької парафії Успіння Пресвятої Діви Марії або їздили до храму, що у Жовтневому районі. Відкриття ж нової церкви приурочили до дня ії покровителя. Угодник Божий Василь Великий прославився, як святитель єпископ Кесарії Кападокійський, церковний письменник і богослов та автор багатьох проповідей. Здавна до цього святого зверталися люди з молитвою про захист. Святого Василя вважають своїм покровителем не лише освітяни, а й студенти, та лікарі, які теж просять сприяння у навчанні.

На 14 січня припадає два церковні свята – святого Василя і Обрізання Господня, останнє хоча і дещо загубилося в низці різдвяних свят, втім є одним із найшанованіших у християнстві. Християни відзначали це свято з 14 століття, святкуючи його на восьмий день від Різдва Христового. Крім того 14 січня за старим стилем – початок Нового року, тому зазвичай моляться в цей день люди, щоб поточний рік був вдалим.

Оскільки день святого Василя припадає на восьмий день Святок, українці традиційно після богослужіння збирають святковий стіл, готують так звану «щедру» кутю, діти ходять по хатах з колядками та щедрівками. Втім головним в цей день залишається, безперечно, щира молитва – за мир у країні та спільний добробут.

о. Ігор Дмитришин

каплиця Василія Великого

За матеріалами: КДТ “Криворіжжя”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *