«Вислухай милостиво і молитви наші і підрясники ці, що на честь і славу Твого Пресвятого імені приготовлені для зодягання слугами Твоїми […] благослови, очисти і освяти»

02

03

У Неділю П’ятидесятниці в Патріаршому Соборі Воскресіння Христового відбулись облечини братів-семінаристів 1-го курсу. Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав благословив 14 семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії на носіння духовного строю – підрясника, який є не простою одежею, але захистом і покровом, як молився Блаженніший Святослав : «… А для тих, котрі зодягатимуться в них, нехай будуть захороною і покровом від усіх зазіхань та спокус ворожих, дарування Твоєї благодаті та милосердя, щоб благовгодили і достойно послужили Тобі».

06

Після прочитання молитви Глава Церкви освятив свяченою водою всі підрясники і розпочав Архиєрейську Божественну Літургію. Співслужив з Предстоятелем єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Йосиф (Мілян), ректор КТДС прот. Петро Жук та інші священики.

09

10

Під час проповіді Патріарх сказав таке: «Христова Церква сьогодні величає свого Господа, бо радіє, що Дух Святий, який колись зійшов на апостолів, сходить на кожного з нас. Тому сьогодні, коли хтось бореться за свою свободу, щоб вийти з рабства і віднайти власну гідність, нехай прийме Духа Святого. Бо Дух Святий, як нас навчає апостол Павло, не є духом рабства, а Духом усиновлення, який з наших сердець кличе до нашого Бога Отця: Авва (Отче)! Кожне прагнення свободи, бажання бути гідною людиною, гідним сином і гідною донькою Божою діється внаслідок діяння і благодаті Святого Духа».

12

Після Літургії та Вечірньої з коліноприклонними молитвами Блаженніший Святослав привітав семінаристів, які в цей день урочисто отримали духовний одяг, а також їхніх батьків та родичів, які прибули, щоб це свято разом з ними розділити і побажав їм многих і благих літ. Відтак семінаристи разом із Главою Церкви та отцями зробили урочисте фото. Опісля відбулась святкова гостина для рідних та гостей.

16

бр. Назар Шевчук, І курс КТДС

Джерело: КТДС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *