Подивився я це відео, на якому Папа Франциск у супроводі кардинала Рилко, настоятеля Папської базиліки, прибуває до базиліки Санта- Марія Маджоре до славної чудотворної ікони Богородиці, що має назву Salus Populi Romani, а пізніші де до храму Сан-Марчелло-аль-Корсо, де знаходиться чудотворне Розп’яття, яке в 1522 р. несли процесійно вулицями міста Рим, благаючи у Господа порятунку від великої чуми.

Папа молиться, ми – грішимо. А Папа – молиться. Він нагадує мені біблійного персонажа Старого Завіту – Мойсея. Наведу вам малий уривок книги Виходу як Мойсей молиться до Бога.
«Прийшли вони в Меру, та води з Мери не могли пити, бо гірка була; тим і прозвали те місце Мера. І нарікали люди на Мойсея, говоривши: “Що нам пити?”. А він заголосив до Господа, і вказав йому Господь дерево; вкинув він його у воду, і вода стала солодкою. Там дав він їм закон і суд, там випробував їх.

І сказав: “Коли ти пильно слухатимешся голосу Господа, Бога твого, і чинитимеш те, що йому до вподоби, і вважатимеш на його накази, і дотримуватимешся всіх його установ, ані одної з тих недуг, що я навів був на Єгипет, не наведу на тебе: я бо Господь, твій цілитель”. » (Вих.15,23-27).

В кожному народі повинна бути людина великої духовної ваги, яка буде молиться за свій народ. Таким є Папа Франциск.

Ми також молимося, але наша молитва не є досконалою. Ми молимося на святій Літургії за Папу, вірних: за єпископів і священиків, за всіх православних християн. Але чи ця молитва іде від серця? Чи ми не є подібними до тих, про яких сказав Христос: “Добре пророкував про вас, лицемірів, Ісая, як ото написано: Народ цей устами мене почитає, серце ж їхнє далеко від мене;” (Мр.7,6).
Звичайно, коли народ ходить дорогами заповідей Господніх, то і благословення Боже сходить на нього.

Папа молиться, а ми грішимо …
Очистьмо наші серця, бо вони є осередком грішних бажань, які згодом стають нашими гріховними вчинками.

Що ж робити?
Просімо, просімо, просімо Святого Духа, щоб нас просвітив, зміцнив у шуканні Божих стежок.
Ідімо за вказівками просвітленого Святим Духом розуму, щоб не блукати нам у темряві.
А головне, – розірвімо гріховні пута, що не дають нам діяти на Божу славу.
Ось час сприятливий – час посту.

Боже змилуйся над нами і допоможи нам!

Вл. Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *