Ніякого листа від Міністерства культури УПЦ КП не отримувала. Про це у коментарі Радіо Свобода сказав Патріарх Філарет.

«Листа я не отримував і поки що не знаю, про що там мова. Молитись ніхто не може заборонити. В будь-якому місці. Але в політичну діяльність ми не маємо права втручатись. Нашому духовенству є пряма вказівка, що в політичні акції втручатись – це не наша справа», – сказав він.

Лист від Міністерства культури, адресований главі УГКЦ Святославу (Шевчуку), не може спричинити ліквідації УГКЦ в Україні, додав Патріарх Філарет, назвавши таке припущення великим перебільшенням.

Сьогодні, 13 грудня Глава УГКЦ оприлюднив офіційний лист за підписом першого заступника міністра культури України Тимофія Кохана.

У цьому листі йдеться «про релігійну діяльність, яку в порушення вимог законодавства України про свободу совісті та релігійні організації здійснюють представники, зокрема, Української греко-католицької церкви на майдані Незалежності міста Києва впродовж грудня минулого року та на початку нового 2014 року». Лист містить кілька приписів і завершується так: «Недотримання наведених приписів, згідно з положеннями статті 16 Закону України «Про свободу совісті і релігійні організації», може слугувати підставою для порушення перед судом питання про припинення діяльності відповідних релігійних організацій».

Джерело: RISU

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *