Після Великодня криворіжці зазвичай ідуть на кладовища прибирати могили рідних та згадувати померлих. Цього року міська влада з метою запобігання розповсюдження коронавірусу не тільки відмінила підвезення городян автобусами, а й закрила кладовища для відвідин з 25 по 27 квітня.

Криворізькі священники радять тимчасово відмовитися від походів на кладовища, а краще вдома помолитися за померлих.

«На кладовище краще йти після того, як закінчиться карантин, коли в нас все буде добре. Тоді можна піти туди, помолитися і запросити священника, якщо є потреба і є бажання. У суботу і неділю, можна давати намірення. Літургія в храмах відбувається, не зважаючи на карантин. Можна зідзвонитися зі священником чи написати онлайн. Зокрема, у нас є група парафіяльна, де ми спілкуємося, і майже всі написали своїх померлих. Також можна за померлих помолитися вдома. Потім по закінченні карантину піти на цвинтар, поприбирати могилки», – говорить  Іван Талайло, настоятель парафії Святого Миколая Чудотворця, Українська Греко-Католицька церква. 

Українська православна церква після карантину буде згадувати померлих у Троїцьку суботу. Греко-Католицька церква поки що таку інформацію не розповсюджує. У поминальні дні священники радять вірянам давати милостиню нужденним та читати молитви.

«Наші люди звикли на цвинтар нести штучні вінки і  квіти, це зараз, звичайно, не актуально, якщо люди не йдуть, але навіть якщо потім будуть іти, то мають знати – для померлого важлива молитва, милостиня в наміренні і живі квіти при можливості. Важливо пам’ятати про померлих не лише в поминальні дні, а й щоденно в молитвах за родину. Милостиню можна давати організаціям, які мають довіру, які мають незаплямоване ім’я, можна особисто у час карантину допомогти людям пенсійного віку з продуктами.  Це Богу буде набагато приємніше, ніж штучні квіти і присутність на цвинтарі», – говорить  настоятель парафії Святого Миколая Чудотворця, Українська Греко-Католицька церква Іван Талайло.

Джерело: ikryvorizhets.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *