Перший день Великого Посту і Велика П’ятниця – строгий піст (без м’яса і молока, один раз наситився і два рази скромно підкріпився).

Перший і останній тиждень Великого Посту без вживання м’яса у всі дні крім суботи і неділі.
Всі понеділки, середи і п’ятниці в часі Великого Посту.

В часі Петрівки, Успенського, Пилипівки – середа і п’ятниця без вживання м’яса.
В Навечір’я Різдва і Богоявлення, Воздвиження Чесного Хреста і Усікновення Чесної Глави св. Івана Хрестителя – строгий піст з одноразовою поживою досита і з додатковою скромною їжею, відповідно до місцевих звичаїв.

У всі п’ятниці протягом цілого року не можна вживати м’яса (за винятком загальниць і припадаючих в цей день Господських і Богородичних Празників, – в ці дні дозволяється вживання м’яса).

Вийняті з-під цього закону є діти до закінченого 14 року життя і старші люди починаючи від 60 року життя, хворі як тілесно так і душевно, матері які годують дітей грудьми, а також ті, що не розпоряджують повністю своєю особою задля прийнятих на себе обов’язків, тяжко працюючі, подорожуючі.

Духовні особи в часі всіх постів після вживання м’ясної їжі відмовляють 50-й псалом, а вірні 5 разів Отче наш і Богородице Діво.

Повчання св. Василія Великого про піст.
«Користь посту не мається мірити самим повздержанням від страв, бо правдивий піст є, бути вільним від усіх гріхів; розв’яжи всякий зв’язок з беззаконням, якщо хтось скривдив тебе – пробач йому, прости борги. Не зберігай посту задля сварні і суперечок. Не їси м’яса, а тим часом пожираєш свого брата. Повстримуєшся від вина, а зате допускаєшся кривди. Горе п’яним не від вина. Гнів Духа є п’янством, що не менше відбирає розум як вино» (Гомілія 10, 4 Про піст).

Наголосити на практиках інших повстриманостей в часі посту, напр. зменшення часу оглядання телевізора, відмовитись від вживання алкоголю, паління цигарок, повстримання язика, збереження скромності очей, сексуальна повстриманність у подружньому житті за взаємною згодою і т.д.

Євхаристійний піст – одна година перед Св. Причастям.

Пиття води і приймання ліків євхаристійного посту не порушує.

Якщо б хтось хотів притримуватись строгішого посту, може на це взяти благословення у отця-пароха або місцевого ординарія.

+Степан(Меньок),ЧНІ
Екзарх Донецький
Дано в м. Запоріжжя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *