За рішенням Блаженнішого Святослава немовлят і дітей в УГКЦ мають причащати згідно інструкції, яку затвердив Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся в м. Івано-Франківську 31 серпня – 6 вересня 2015 року Божого.

Днями Блаженніший Святослав Своїм Декретом затвердив Інструкцію щодо причастя немовлят і дітей в УГКЦ. Інструкцію ухвалив Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся в м. Івано-Франківську 31 серпня – 6 вересня 2015 року Божого. Впровадження її в законну силу відбувається через два місяці від дня електронного опублікування цього законодавчого документа на офіційному веб-сайті Української Греко-Католицької Церкви (ugcc.ua).

В Інструкції на грунті аналізу історично-богословського аспекту та канонічних підстав Причастя немовлят і малих дітей виписано основні правила, за якими слід причащати немовлят та дітей. Зокрема подано окремі вказівки для священиків, батьків немовлят, катехитів.

Вказівки для священнослужителів

І. Вказівки для священнослужителів щодо причастя немовлят і малих дітей:

1. Дитину, аж поки вона не буде здатна споживати тверду їжу, слід причащати лише Кров’ю Господньою.

2. Потрібно при цьому зважати на вибір вина для Євхаристії, щоб воно природне чисте виноградне без додатків. Вино повинно бути доброї якості, приємного запаху і смаку, не прокислим. Рекомендується, щоб це вино було червоного кольору.

3. Священнослужителю рекомендується спочатку причащати батька або матір (або іншого дорослого), які тримають дитину, а потім саму дитину.

4. Якщо дитина не хоче приймати Святе Причастя (вередує, плаче), не слід причащати її насильно.

ІІ. Вказівки для священнослужителів щодо підготовки до Першої Сповіді:

1. Забезпечити підготовку до Першої Святої сповіді дітей, яким виповнилось 7 років (затверджує імена дітей, які готуватимуться до Першої Святої Сповіді і закріплює за ними катехита).

2. Підготовка повинна тривати принаймні один рік.

3. Парохові, або за дорученням пароха сотрудникові, провести щонайменше одну зустріч та особисту бесіду з дітьми, які готуються до першої святої Сповіді.

4. Парох повинен перевірити, чи діти засвоїли основні катехизмові правди. У випадку, якщо дитина не готова до Першої Святої Сповіді, не слід допускати її до прийняття цього Святого Таїнства, а продовжити час підготовки.

5.Парохові, провести принаймні одну зустріч для батьків чи опікунів, а по змозі й для хресних батьків.

6. Діти, які до того часу від Хрещення, причащалися, продовжують причащатися під час підготовки. Душпастирям не слід відмовляти у Святому Причасті дітям в період їх приготування до першої Святої Сповіді.

7. У день урочистого Святого Причастя священикові слід приготувати проповідь, яка підкреслить значення і важливість Таїнства Пресвятої Євхаристії для дітей та усієї парафіяльної спільноти. Також виголосити відповідні прошення за дітей, батьків, хресних у Єктенії усильного благання.

Вказівки для батьків

1. Малих дітей (до п’яти років) батьки зазвичай приносять до Причастя на руках або ведуть за руку.

2. Священик спочатку причащає батька або матір, які тримають дитину, а відтак саму дитину. Якщо дитина не хоче приймати Святе Причастя, вередує, плаче, не слід причащати її насильно.

3. Старші діти підходять до Причастя самі, склавши руки на грудях навхрест (права рука зверху).

4. Згідно з канонами Партикулярного права УГКЦ Євхаристійний піст (утримання від їжі) триває щонайменше одну годину перед початком Божественної Літургії.

5. На Божественну Літургію слід приходити вчасно. В часі Божественної Літургії у храмі старатися не давати дітям їсти.

Вказівки для катехитів

1. Катехит зобов’язаний провести відповідну кількість катехитичних зустрічей з дітьми згідно з затвердженою програмою.

2. Катехит повинен допомогти дітям засвоїти катехитичний матеріал.

3. Катехитові, який готує дітей до першої Святої Сповіді, провести не менше трьох катехитичних зустрічей для батьків чи опікунів, а по змозі й для хресних батьків.

4. У день першої святої Сповіді особливу увагу звертати на внутрішню підготовку, стан і настанову дитини, батьків, родичів, а не лише на зовнішні ознаки. Це стосується вбрання дітей, оздоблення храму, коштовних відео та фото зйомок. Вбрання дітей має відповідати культурі і традиції українського народу.

 

За матеріалами: Інформаційний ресурс УГКЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *