18 березня 2020 р. Б.
Вих. № ДЕ 23/20

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Взявши до уваги рішення Кабінету Міністрів України від 17 березня 2020р.Б. про запровадження особливого стану в Україні у зв’язку з поширенням епідемії корона вірусу,  де вказується про заборону всіх масових заходів в тому числі релігійних, в яких бере участь більше як 10 осіб, подаємо наступне розпорядження:

 1. Звільняються від участі у Святій Літургії у святкові дні люди пенсійного віку, діти, а також особи з особливими ознаками простудних захворювань.
  Особи, які мають страх заразитись, і через те не прийдуть на Святу    Літургію  у святкові дні – не вважатимуться такими, що поповнили тяжкий гріх супроти заповіді про обов’язкову участь в Святій Літургії у святковий день.
 2. Якщо на святу Літургію прийде більше ніж десять осіб, ми не можемо не допустити їх до участі в Богослужінні. Можна використати звукові колонки і виставити їх біля храму, щоб вірні могли чути відправу і в такий спосіб брати участь у Богослужінні.
  Також можна додатково служити ще одну Святу Літургію.
  Святу Тайну Сповіді на прохання вірних можемо уділяти вдома чи в лікарні.   
 1. Святе Причастя ми уділяємо всім, але слід бути обережним з використанням ложечки, не допускаючи прямого контакту з устами причасника.
  Можна і в інший спосіб уділяти Святе Причастя: покласти Освячені Частиці під двома видами на дискос і рукою подати на долоню причасника, пояснивши перед тим вірним про уважне прийняття Святих Дарів.
 2. Цілування ікон, мощей, хрестів, Євангелія замінити на метанію – робимо поклін до колін зі знаком святого хреста.
 3. Святі літургії святого Івана Золотоустого дозволяю відправляти в часі посту в своїх храмах або вдома у всі будні дні, окрім п’ятниці, тоді відправляємо Літургію Передшеосвячених Дарів.
 4. Парастас за померлих (Сорокоусти) служимо в середу та п’ятницю.
 5. Слід звернути увагу на санітарний стан храмів, використовуючи при прибиранні дезінфікуючі засоби.
 6. Хворими і потребуючими людьми, яким важко забезпечити себе ліками чи продуктами харчування, повинні зайнятися особи, призначені для соціального служіння на парохіях.
 7. На сугубій ектенії додаємо наступне прохання:
  Всемогутній предвічний Боже, Ти не хочеш смерти грішника, але бажаєш йому навернення, щоб він жив. Ти послав на спасіння наше єдинородного твого Сина, який нам заповідав: «Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам» (Мт 7,7).
  Отож, ми до Тебе припадаємо і сокрушенним серцем зі сльозами молимо Тебе: «Не входь у суд із нами, але милостиво відверни твій справедливий гнів від нас і зціли смертоносну хворобу, що у ці часи людський рід несподівано немов мечем посікає. Змилуйся над нами, вислухай і помилуй!

(Молитва св. Василія Великого)

+Степан Меньок
екзарх Донецький

о.Олександр Варницький
канцлер Донецького екзархату

Дано в Запоріжжі
в канцелярії Донецького екзархату
18.03.2020 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *