Христос рождається!
Славіте Його!

Черговий раз до наших осель приходить світлий празник Різдва Христового. Стільки позитивних емоцій, радості, тепла відчуває кожен з нас – від малого до великого, від старшого до немовляти у ці святкові дні. Це свято приносить кожному з нас надію на краще, що так бракує сучасній людині, яку різні інформаційні джерела через телебачення, радіо, інтернет бомбардують негативною інформацією про події у цілому світі. Щодня наші серця переповняють багатьма голосами, які кричать звідусіль, і лише один-єдиний голос несе нам спасення – це голос Божої любові.

“З нами Бог, розумійте народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог”, – співаємо на Великому Повечір’ї у день Різдва Христового. Чи це не є найбільшою радістю, що Бог з великої любові до людини стає одним з нас? Що означають слова “Бог стає людиною”? Це надзвичайно таїнственна подія, котру жодними словами, жодним образом не можна до кінця пояснити, ані зрозуміти. Святий Максим Ісповідник каже, що це є “найвеличніший Божий задум”, а в книзі Буття Господь промовляє: “Сотворімо людину на Наш образ і на Нашу подобу”. Ці слова “сотворімо людину” богослови вважають радою Пресвятої Трійці, а святий Іриней вказує, що Бог, творячи людину у свій образ видимий, ніби передрікає тим свою появу. Бачимо наскільки Бог любить людину, і на скільки високо підносить її гідність вже з самого моменту її сотворення, бажаючи стати нею. Гріх вносить роздор між Богом і людиною. Людина втікає він Нього, ховається, їй нестерпно перебувати у Божій присутності. Натомість Бог йде завжди назустріч, бо любить! Христос своїм народженням освятив час і місце, і тепер ми є можливим народженням Бога в людині будь-де і будь-коли. Дозвольмо цьому новонародженому Дитятку увійти в наше серце, торкнути його безмежною любов’ю, перемінити нас!

Святий Ігнатій Антіохійський називає нас християнами-богоносцями. Тож покажімо світові, що ми носимо Його образ Божий в собі. Максим Ісповідник каже, що Христос і далі продовжує свої втілення у нас через чесноти християнські. Покажімо наші добрі діла, наші чесноти: любов, яку нам дарує Божественне Дитя, і привітаємо кожного цими найрадіснішими словами:

Христос рождається!
Славіте Його!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *