Дорогі співбрати в священстві і в чернецтві, всесвітліші і всечесні отці, преподобні брати і сестри, брати та сестри в Христі!

Владика Степан (Меньок)Вифлеєме, земле юдейська, прикрашуй брами! Бо приходить до тебе Діва й Богородиця, щоб породити в вертепі та покласти в яслах мого Бога й Господа

(Світильний з Утрені)

Дорогі брати та сестри, входимо з вами в новий, 2015 рік від Різдва Христового. Цього року відзначаємо свято Різдва Христового в дуже нелегкий для народу України час. Як принести радість Різдва в кожний дім, а особливо до тих, які втратили свої домівки, або ще більше – своїх рідних, близьких чи знайомих?

Христос народився, щоб спасти весь людський рід, а не лише окремі народи.

Що робити, щоб Бог народився насамперед в серці людини? Як перемінити жорстокі серця людей? Як донести животворне Слово Боже в серця та уми мужів, від яких залежить доля країни? «Як пильнувати і зберігати єдність духа в союзі миру?» (Еф.4,3).

Тільки Господь може змінити кожного з нас, через Слово Боже.

Тільки сила нашої спільної молитви зможе кардинально змінити ситуацію в Україні.

Новонароджений Ісусе, не опускай нас!

Новонароджений Ісусе, змилуйся над нами!

Ось як промовляє Господь до нас устами пророка Ісаї.

Слухайте мене, ви, що знаєте право, народе, що береже закон мій у серці! Не бійтеся людської наруги, зневаги їхньої не лякайтесь! Бо як одежу, тля їх сточить і міль їх з’їсть, як вовну, а справедливість моя буде повіки, моє спасіння з роду й до роду. Пробудись, прокинься та одягнися в потугу, рамено Господнє! (Іс.51,7-9).

Закінчуючи це наше послання приєднуємося до слів молитви митрополита Андрея Шептицького, постать якого наша Церква особливо вшановуватиме в цьому році: «Прошу в Тебе, Христе Спасителю, ласки й дарів, яких найбільше потреба для Твоєї справи, для справи спасіння людських душ … і знаю певно, що одержу те, чого прошу» (1932-33 рр. «Божа мудрість»)

Не втрачаймо надії і покладаймо її в Бозі. Бог є Любов і бачить всі наші терпіння і все зробить, щоб їх зменшити, Він тільки хоче нашої вірності.

Пресвята Богородице, Мати Христа Бога нашого, вставляйся за нами!

 Христос Рождається!

Славімо Його!

Дано в Запоріжжі дня 28.12.2015 р.Б.
+ Степан (Меньок)
Екзарх Донецький УГКЦ

Джерело: Донецький екзархат

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *