Всесвітліші і всечесні отці! Преподобні отці і сестри в чернецтві! Дорогі брати і сестри в Христі!

“Бувши правдивим Богом, він зостався тим ким був, і приймає те чим не був, ставши людиною заради чоловіколюб’я. Тому до нього закличмо: Народжений з Діви, Боже, помилуй нас.” 
(Стихира з Вечірні Різдва)

Вже п’ятий рік, як Україна важко переносить це нове духовне відродження, немовби в муках породільних народжується нове лице громадянина – українця. Терпіння і болі,смерть близьких людей, очищають нас і наповнюють новим сенсом і розумінням існування людства, в тому числі і кожної людини.

 Боже помилуй нас!

Тільки в покаянні і в духовній переміні ми зможемо змінити себе і Україну. Як донести ці вічні правди до кожного громадянина України, до кожного нашого вірного?

Різдво Христове пригадує нам, що людська і Божа Природа об’єдналися для того, щоб Слово Боже ясніше представило Божу Любов до нас. Понизив себе, взявши вид раба, тим самим наблизив себе до нас, тим самим вказав нам, що убогість не упосліджує людину, а багатство не вивищує.

“Чим тобі Христе віддячимось за те, що ти задля нас з’явився на землі, як людина?”

“…бо ти прийняв тіло від Святого Духа і став людиною від Вседіви Марії. Світлим розсвітом став нам твій прихід, Христе Боже-Світло від Світла, сяйво Отця. Ти просвітив усе створіння і все живуче прославляє тебе, бо ти – Образ слави Отця, бо ти той, хто був і завжди є, і засяяв нам від Діви. Боже помилуй нас!»

(Стихира з Вечірні Різдва).

Можна втратити всяку надію на людську допомогу. Усі земські потуги і всілякі політичні інтриги і зусилля, не зможуть умалити твоєї всемогутності і скріпляють в нас надію на твоє заступництво, – бо ти Бог, який має назву – Любов.

Тільки на тебе, надія наша, тільки ти все упованіє наше!

Боже помилуй нас!

Ми – єдиний народ, нерозділений національною приналежністю, мовою і самобутніми культурами! Народ, який живе в прекрасній Богом дарованій країні! Народ, до якого дійшло світло Христової віри і просвітило його, щоб не ходив в тіні смертній! Ми вдячні за це і до тебе взиваємо!

Боже помилуй нас!

Тому в ці дні свят Різдва Христового, закличмо радісно:

 

     Христос Рождається!                                  Славімо Його!

 

Дано 25.12.2018 р. Б.
в день св. Спиридона, м.Запоріжжя    
+ Степан ( Меньок)
Екзарх Донецький, УГКЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *