Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав заявив про відкритість УГКЦ у питанні, коли святкувати Різдво: за григоріанським чи за юліанським календарем.

У традиційному різдвяному інтерв’ю «5-му каналу» Предстоятель греко-католиків зазначив, що велика частина нашої Церкви святкує Різдво за григоріанським календарем, тобто 25 грудня. Винятком є наша Церква в Україні, а також у країнах нової еміграції, зокрема в Західній Європі.

«Я був вдячний тим людям, які підняли це питання. Чому? Тому що, очевидно, ми не знаємо точного дня, коли народився Ісус Христос. 25 грудня було встановлено саме через те, що тоді стародавні римляни святкували день сонця, тобто коли день починає більшати. І християни, намагаючись вкласти в цей день християнський зміст, побачили в ньому гарний момент, аби святкувати в ньому свято Різдва Христового. Але що сталося? Юліанський календар відстає від сонячного календаря на 14 днів. І ця відстань буде збільшуватися. І прийде час, коли ми будемо святкувати Різдво не 7-го, а 8-го… Тож, гадаю, тут потрібно бути чесними, сміливими і поглянути на світ, який є довкола нас і не тримається якихось заскорузлих речей», – розповів Блаженніший Святослав.

«Проте, – продовжив Глава УГКЦ, – коли йдеться про те, коли УГКЦ зможе святкувати Різдво за григоріанським календарем, я хочу сказати таке. Ми дуже хочемо, аби ми це рішення прийняли разом із нашими православними братами, щоб не зродити ще однієї причини для нових розколів і не створити нової перешкоди для відновлення єдності єдиної помісної Київської Церкви».

«Отож мені б дуже хотілося, аби всі Українські Церкви підняли це питання. Мені б дуже хотілося, аби ми разом прийняли це рішення. Бо більшість православного світу святкує Різдво за григоріанським календарем. Тому це не є питання віри, це питання церковної дисципліни. Тому давайте це питання вирішимо разом», – закликав Блаженніший Святослав.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *