Минуло вже півтора року, як я одружився, але тільки недавно зробив висновок, що шлюб не для мене. Тепер, перш ніж щось припускати, читайте далі. Я познайомився зі своєю майбутньою дружиною ще в школі, коли нам було по 15 років. Ми були друзями протягом десяти років, аж поки не вирішили вже не бути просто друзями. Я вважаю, що це завжди прекрасно, якщо найкращі друзі закохуються й одружуються.

Однак сильні почуття до свого найкращого друга не завадили мені мати певні страхи й тривоги щодо одруження. Чим ближче ми з Кім наближалися до дня шлюбу, тим більше я наповнювався паралізуючим страхом. Чи я готовий? Чи зробив правильний вибір? Чи Кім саме та, з ким мені пов’язувати долю? Чи зможе вона зробити мене щасливим?

Згодом в один доленосний вечір я поділився цими думками й переживаннями зі своїм татом. Мабуть, у кожного з нас є моменти в житті, коли ми відчуваємо, що час сповільнюється, що навіть повітря завмирає і все навколо, здається, зависає, закарбовуючи цей момент як незабутній.

Мій тато, що відповідає на мої питання, став таким моментом, який закарбувався в моїй пам’яті назавжди. З розуміючою усмішкою він сказав: «Сете, я бачу, що ти надто егоїстичний. Тому я поясню тобі дуже просто: шлюб не для тебе. Ти не одружуйся, щоб зробити себе щасливим, ти одружуйся з наміром, щоб зробити свою половинку щасливою. Більше того, твій шлюб не для тебе, бо ти одружуєшся для сім’ї. І, звичайно, не заради, можливо, її багатої родини, і всього іншого, а для ваших майбутніх дітей. Ти хочеш, щоб хто допомагав тобі виховати їх? Ти хочеш, щоб хто впливав на них? Шлюб не для тебе. Він не стосується тебе одного. Шлюб, у першу чергу, стосується блага людини, з якою ти одружений». Саме в той момент, коли я почув ці слова, я відчув у глибині душі, що Кім є саме тією дівчиною, з якою мені треба взяти шлюб. Я зрозумів, що я хочу зробити її щасливою, бачити її посмішку кожен день, приносити їй радість щодня. Я хочу бути частиною її родини, і мої рідні хочуть, щоб вона стала частиною нашої родини. І згадуючи ті часи, коли я бачив, як вона гралася з моїми племінницями, я знав, що вона та, з ким я хочу побудувати нашу власну сім’ю.

Слова мого батька були для мене несподіваним і вражаючим одкровенням. Вони перечили сьогоднішній філософії Уолмарт, яка полягає в тому, що якщо куплений товар не задовольнить вас, не зробить вас щасливим, то ви можете повернути його й отримати новий.

Ні, справжній шлюб (і справжнє кохання) ніколи не стосується тільки вас. Йдеться про людину, яку ви любите, – про її бажання, її потреби, її надії і її мрії. Егоїзм вимагає: «Що я буду з цього мати?», у той час, як Любов запитує: «Що я можу дати?»

Не так давно моя дружина показала мені, що означає любити безкорисливо. Сталось так, що протягом багатьох місяців моє серце тверділо, у ньому поселилась якась суміш страху й обурення. І згодом, коли внутрішній дискомфорт поглибився настільки, що вже було нестерпно для нас обох, мої емоції спалахнули. Я був черствим. Я був егоїстичним.

Але замість того, щоб відповісти егоїзмом на мій егоїзм, Кім зробила дещо неймовірне: вона показала справжню любов. Попри всю біль і душевні рани, що я спричинив їй, вона з любов’ю обняла мене й заспокоїла моє серце.

Раптом я зрозумів, що забув настанову свого батька. Тоді як зі сторони Кім шлюб був безкорисливий, і вона продовжувала любити мене, то, зі свого боку, я послаблював міцність нашого шлюбу своїм егоїзмом. Усвідомлення цієї жахливої ситуації привело мене до сліз, і я пообіцяв дружині, що старатимуся бути кращим.

Усі, хто читає цю статтю, – чи ви одружені, чи незабаром одружитеся, чи ви ще одинокі, – я хочу, щоб ви знали, що шлюб укладається не для вас. Любов у шлюбі не сумісна з вашим самолюбством. Любов пов’язана з людиною, яку ви любите. Любові немає, якщо кожен в шлюбі живе для себе.

І, як не парадоксально, чим більше ви насправді любите свою половину, тим більше любові ви отримуєте. І не тільки від найближчої вам людини, але й від друзів і тисяч інших людей ви відчуєте любов, якщо звільнитесь від свого егоцентризму.

Отже, насправді, любов і шлюб не для вас. Це для інших.

Сет Адам Сміт

Джерело: ДивенСвіт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *