Cвято Хрещення ГНІХ та Богоявлення, 19 січня, святкували і донецькі греко-католики. Святкування відбувались в трьох греко-католицьких храмах (катедральному соборі Пресвятої Богородиці, храмі Святого Миколая Чудотворця та парафії Царя-Христа). За звичаєм в Навечір’я свята священники освячували воду для Свят-вечора. Оскільки ситуація цього вечора була неспокійною у зв’язку із військовими діями, то деякі богослужіння душпастирі молилися вдома, щоб не наражати парафіян на небезпеку по дорозі до храму.

01

«Ми з о. Ярославом Лисом, який допомагав на свята, богослужіння здійснювали почергово, щоб допомогти один одному та всім хто приходив приступити як до Таїнства Покаяння, так і Євхаристії», – розповідає о. Іван Талайло, сотрудник парафії Святого Миколая Чудотворця.

В сам празник Богоявлення участь у богослуженні взяло більше, ніж 200 осіб: «Ми разом намагались увійти в це велике Таїнство, коли Господь являє себе, коли Він показує що Він є поруч з нами». Із священиками молився і підтримував колядою та співом брат Святослав Розлуцький з Дрогобицької духовної семінарії: «За цей прояв мужності та відгук допомогти нам у непростій ситуації ми з парафіянами йому вдячні та висловлюємо подяку ректорату семінарії».

Отець Іван вражений мужністю вірних, які, незважаючи на звуки снарядів, приходять до храму, щоб віддати шану Господові, та рости духовно: «Щиро вдячний Господові за такий духовний досвід».

Руслана Ткаченко, прес-служба Донецького екзархату УГКЦ

Джерело: Донецький екзархат

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *