Представник УГКЦ розповів про шок від спроби чиновників заборонити служби на Майдані

“Цей лист був повною несподіванкою для нас. Ми всі були вражені. Ми могли очікувати чогось подібного ще за Радянського Союзу, до 1989 року, коли Українська Греко-Католицька Церква була легалізована, але не сьогодні, в незалежній Українській державі”. Про це в ефірі програми “Окрема думка” на ТВі заявив керівник департаменту інформації УГКЦ Ігор Яців.

Нагадаємо: 6 січня Курія УГКЦ отримала листа від Міністерства культури України за підписом першого заступника міністра Тимофія Кохана щодо можливого “порушення перед судом питання про припинення діяльності відповідних релігійних організацій” за здійснення релігійної діяльності на майдані Незалежності в Києві упродовж грудня минулого року та початку січня 2014 року.

“УГКЦ жодного разу не закликала до якогось непослуху, до розколу України, до сепаратизму чи міжконфесійної агресії, – наголосив Яців. – Навпаки, присутні на Майдані священики стережуть внутрішній спокій кожної людини. Для нас дуже важливо, щоби Майдан був мирним протестом”.

“Мінкульт просто не розуміє великої місії нашої Церкви”, – переконаний він.

Представник УГКЦ зауважив, що всі греко-католицькі священики правлять служби на Майдані виключно з власного бажання. “Є ті, хто робить це час від часу, є ті, хто їде додому лише на кілька годин перепочити, є ті, які не їздять взагалі, а є ті, хто спить удень, а всю ніч стоїть на Майдані, бо вночі найнебезпечніше”, – розповів Ігор Яців. “Однак ми не втручаємося в політику, – підкреслив він. – Священик як громадянин, звісно, має свою думку, проте він її висловлює в кабінці для голосування, але не з амвону. Втім, Церква – як би хто того не хотів – є невідомою часткою громадянського суспільства”.

Керівник інформаційного департаменту УГКЦ зауважив, що в Україні налічується близько п’яти мільйонів вірян УГКЦ. “З 1989 року ми почуваємося в Україні, як удома, а тому абсолютно не розуміємо передумов для появи цього листа”, – заявив він.

джерело: ТВі, Окрема думка, 14.01.2014

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *