14 креативних кроків у Великому пості

Великий піст – це щось інтимне між Вами та Господом.

Важливо, щоб наш піст відбувався за принципом «менше для себе, більше для Христа і ближніх». Отож, усі постанови, покутні практики, утримання від їжі, захоплень та розваг – все має допомогти нам любити Бога та ближніх.

Пропонуємо почати з найпростішого:

  1. Знаходити час на молитву
    Хто з нас має багато вільного часу? Сьогодні усі, починаючи від школяра та закінчуючи пенсіонером, мають вдосталь обов’язків та справ. У той же час, кожен здатен приділити декілька хвилин на розмову з Богом в особистій молитві, на читання Святого Письма, для недільної Літургії.
  1. Приготувати сніданок рідним
    Багатьом із нас вранці важко просинатися, тому не має часу для сніданку. Приготування страви потребує додаткового часу, а це, в свою чергу, вимагає швидшого пробудження. Піст – добра нагода, щоб позбавити себе додаткових хвилин сну, встати першим і приготувати сніданок для всієї сім’ї. Такий вчинок неабияк допоможе вашим рідним розпочати день з гарного настрою. Це – маленький крок, котрим можливо розпочати Великий піст у вашій сім’ї.
  1. Помити посуд методом «Невидимки»
    Непомітно підніміться з-за столу, швидко приберіть посуд і так само мовчки його помийте. Ваші рідні будуть здивовані таким сюрпризом. Неважливо, що це не ваша черга мити посуд, що ви забруднили найменше тарілок з усіх присутніх, пожертвуйте ці зусилля як «піст». Спробуйте подарувати ваш вільний час на добрі справи для інших.
  1. Ні фальшивому порядку
    Поспішаючи, стаємо менш старанними у справах, які виконуємо. Ми прибираємо лише там де видно, знаючи, що є місця, котрі і надалі залишаться брудними і неохайними. Аналогічно трапляється і з нашим серцем. Тому у часі Великого посту подбаймо про глибинне прибирання душі.
  1. Оберігати навколишнє середовище
    Безумовно неприємно розчавити жувальну гумку, ще гірше – відчистити її від взуття. Тож, не кидайте на землю папірці, пляшки та інше сміття. Ви можете виразити свою любов до інших, доглядаючи за навколишнім середовищем: вдома, у школі, в університеті, на роботі – скрізь, де ви можете це зробити. Це зусилля – найпростіший спосіб полегшити день іншої людини, в якій, пам’ятаймо, присутній Ісус.
  1. Припинити надсилання повідомлень, розмови та чат за кермом автомобіля
    Це заборонено правилами дорожнього руху і безвідповідально щодо себе та інших. Не існує нагальних дзвінків, коли ви знаходитеся за кермом. Краще зупинити автомобіль і вирішити справи. А далі – сміливо продовжуйте рух!
  1. Не використовувати смайлики, щоб розповісти про свої почуття
    Замість того, щоб сказати «я тебе люблю», ми надсилаємо «сердечко». Замість того, щоб сказати «я – щасливий», надсилаємо смайлик. Не слід відмовлятися від переписки он-лайн, але все ж краще висловлювати власні почуття під час зустрічі, а не за допомогою зображень. Існують випадки, коли повідомлення – це гарна альтернатива для вирішення проблеми, але часто вони – просто канал, через котрий ми випускаємо пар, щоби не говорити відкрито про те, що є в нашому серці. Відкривайтесь на щиру зустріч з іншою людиною. Не потрібно ховатися за екраном. Великий піст – це час говорити з людиною, дивлячись їй в очі. Присвячуйте час своїм ближнім! Можливо, хтось справді потребує Вашої уваги і щирої розмови.
  1. Видалити зайві додатки з телефону
    Багато говориться про надмірне використання смартфонів і про те, як вони змінюють нашу поведінку. Спробуйте уникати використання зайвих додатків на вашому телефоні. Очевидно є такі, які допомагають у роботі, навчанні. Проте багато з них – це лише розваги, котрі підштовхують до неробства та втечі у віртуальний світ, і найгірше – ізолюють від інших. Замість того, щоб відмовитися від певної їжі, краще звільнити себе від програм.
  1. Якщо Вам смакує десерт… купіть собі два.
    В ідеалі ви можете відмовитися від продуктів, що не є необхідними для повноцінного харчування, а служать лише для задоволення смаку. Але якщо вам потрібна певна «доза цукру» на день і ви плануєте купити собі якийсь десерт – купіть два. Один для себе, а другий – для ближнього. Подаруйте десерт тому, хто цього не очікує: колезі по роботі чи товаришу з котрим навчаєтесь, навіть незнайомцю, наприклад, водію автобуса. Це може бути хто завгодно!
  1. Взяти «прогулянку від брехні»
    Якщо ви помітили, що говорите неправду, спробуйте уникнути продовження розмови і прогуляйтесь. Це має бути прогулянка, наповнена не самокритикою, а роздумами про свої слова: чи це була несвідома брехня, чи спосіб навмисно уникнути правди. Пройдіться і подихайте свіжим повітрям – це дозволить робити справи чесно.
  1. Замінити критику мовчанкою
    Якщо ви з тих людей, котрі швидко відчувають та бачать, коли хтось чинить неправильно (навмисне або випадково), то в часі Великого посту намагайтеся зайняти позицію мовчання. Моліться за цих людей, а також за себе, щоб бачити власні хиби та працювати над саморозвитком.
  1. Проявити подвиг у супермаркеті 
    Незадоволення роботою персоналу, довге очікування в черзі, непорозуміння між клієнтом та касиром… все це спричиняє дискомфорт та агресію. Яким чином повестися? Розпочати суперечку, зробити голосно зауваження чи висловити нарікання? Відповідь дуже проста – треба зупинитися і побачити іншу людину, котра прожила сьогодні найважчий день у своєму житті. І їй потрібна мовчазна підтримка, співчуття та добрий погляд, а не гостре зауваження.  
  1. Розмовляти з Ісусом, як з найкращим Другом
    Напевно, наші молитви перетворилися на списки прохань. У цьому немає нічого поганого, не відчувайте себе винними. Бог любить нас і завжди пропонує свою допомогу. Прийшов час подивитися на молитву, особливо у Великому пості, як на розмову з найкращим другом – Ісусом. Розкажіть Йому про власні тривоги та радощі, дозвольте Йому супроводжувати Вас у повсякденному житті.
  1. Піст – це не піар, а шлях до Господа
    Як правило, витративши значні зусилля на певну справу, бажаємо поділитися своїм успіхом з іншими. Це є природним бажанням людини – похвалитися власними досягненнями. Проте, слід відмовитися від самореклами в часі посту. Христос нас вчить: «Коли ж ви постите, не будьте сумні, як лицеміри: бо вони виснажують своє обличчя, щоб було видно людям, мовляв, вони постять. Істинно кажу вам: Вони вже мають свою нагороду. Ти ж, коли постиш, намасти свою голову й умий своє обличчя, щоб не показати людям, що ти постиш, але Отцеві твоєму, що перебуває в тайні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі» (Мт. 6, 16-18). 
    Пам’ятайте, що Ваш піст – це щось інтимне між Вами та Господом.

Джерело: КТДС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *