Парафія Святої Трійці

ПРО НАС1

Громада була заснована в 1995 р.Б.

Як і більшістю спільнот в Дніпропетровській області, громадою в м. Кривому Розі опікувався о.Петро Бурак.

Парафіяльне життя громади розпочалось з призначення адміністратором парафії Святої Трійці УГКЦ в м.Кривому Розі о.Василя Бабського. З огляду на велику кількість в нашому місті греко-католиків і велику протяжність міста (понад 126 км) в 1997 р.Б. сотрудником о.Василю призначено о.Богдана Маркевича.

В 1999 р.Б. громаду парафії Святої Трійці УГКЦ в м. Кривому Розі з великими труднощами (при допомозі в той час прем’єр-міністра В.А. Ющенка) реєструють в органах державної влади.

В тому ж році , майже на рік, чисельні громади греко-католиків в м. Кривому Розі, а також громада з м. Апостолове (понад 70 чоловік), залишились без душпастирської опіки. Через відсутність священиків парафіяни розійшлися по різних церквах, поповнюючи кількість вірних РКЦ і УПЦ КП. В м. Апостолове громада УГКЦ припинила своє існування.

З 2000 по 2002 р.Б. адміністратором парафії Святої Трійці УГКЦ в м. Кривому Розі призначено о.Ростислава Какапича. В 2001 р.Б. на кошти організації Реновабіс був придбаний будинок.

Так як богослужіння в цей час проводились нерегулярно (перерви могли тривати більше двох місяців) громада зменшилась кількісно до 20-30 чоловік.

В 2002 р.Б. адміністратором парафії Святої Трійці в м. Кривому Розі призначено о.Ігоря Дмитришина.

З липня по жовтень 2002 р.Б. громада власними силами збудувала капличку (12,5×4 м). Першу Божественну літургію відслужив Преосвященний Владика Кир Степан (Меньок) разом з о.Ігорем Дмитришиним і о.Романом Вовком, при численному здвизі божого люду.

30 травня 2004 р.Б. єпископ Степан Меньок разом з деканом о.Андрієм Бухваком і адміністратором парафії о.Ігорем Дмитришиним, освятив престол і каплицю парафії Святої Трійці УГКЦ в м. Кривому Розі.

На сьогоднішній день регулярно (щонеділі і в свята) кількість вірян, що беруть участь в літургії, становить 100–120 чоловік.

Силами та коштами всієї спільноти було збудовано та освячено 19 грудня 2012 р.Б. трапезну. Тепер у ній охоче збирається молодь і не тільки, щоб поспілкуватись за чашкою кави та чимось смачненьким.

Також у трапезній проводяться катехитичні розмови з молоддю та заняття з маленькими парафіянами нашої громади.

На даний час відбувається реконструкція каплички – її розширення.

Парафія святих Володимира і Ольги

У м. Кривому Розі ще з 1997 р.Б. діяло щонайменше три спільноти вірних УГКЦ. Одна з них в Довгинцівському районі м. Кривого Рогу, де компактно проживає значна кількість вірних УГКЦ.

Богослужіння проводились в хаті однієї з парафіянок з 2000 по 2004 р.Б. Після реєстрації парафії Святих Володимира і Ольги м. Кривого Рогу у органах державної влади, богослужіння проводилися в приміщенні монастирського корпусу парафії Успіння Пресвятої Богородиці РКЦ.

Кількість вірних, які щонеділі відвідують Богослужіння, становить близько 60–80 чоловік і щороку їхня чисельність зростає.

30 листопада 2014 р.Б. владика Степан (Меньок), екзарх Донецький УГКЦ, освятив новозбудовану каплицю на честь святого Василія Великого.

При парафії діє катехитична школа для дітей, парафіяльна молодь бере участь у музичному гурті, працює осередок «Пласту».

На сьогоднішній день ведуться роботи з будівництва храму на придбаній жертводавцями ділянці землі.

Парафія святого Миколая Чудотворця

Один коментар до “Історія парафій”

  • Слава Ісусу Христу!
    Добрий день дорогі брати та сестрі!
    Дякую за ваш сайт ,добре зроблено.я за походженням француз але я читаю українську і люблю понад усе вашу крайну. в циі тяжкі часи я вас співчуваю і страджаю разом із вами.Моя думка постийно поруч з Украйною.Ви не одни.Я живу у передгі р ях Пиренеїв на півдни франціі.Я рімо католік але наддаю перевагу ваший літургий.я не знаю що вам сказати.слова безсилі.Хай Бог вам
    дає силі і внутрішня радість все пережити и сподіватися на кращі часи.Я вас люблю, українців, широю братською любовью.Ви не одни.Мішель .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *