2 листопада 2014 року з ініціативи о. Михайла Неїжмака, референта екологічної інституції в Донецькому екзархаті, місії з питань екології були проведені при нашій парафії.

Бюро УГКЦ з питань екології

Розпочалися екологічні місії з зустрічі з дітьми та місцевою молоддю на парафії. Священик в доступний спосіб розповів присутнім молодим людям про важливість бережливого ставлення до Богом створеного світу – природи та про те, що від нашого ставлення до довкілля залежить не лише наше життя і здоров’я, але й життя вічне.

Конкретні приклади з повсякденного життя, презентація практичних екологічних новинок та невимушена обстановка сприяли гарному сприйняттю поданого матеріалу та викликали жваві дискусії. Неабияким приємним відкриттям для присутніх було те, що вони дізнались про різні ініціативи, практичні екологічні акції, екологічний конкурс та про діяльність Церкви у сфері збереження природного довкілля на загал.

«Бережливо та відповідально ставлячись до природи, ми стаємо не лише добрими християнами, але також і гарними громадянами та справжніми патріотами своєї країни», – сказав о. Михайло, даючи зрозуміти молоді, що від кожної людини в тій чи іншій мірі залежить доля конкретної громади та цілої нації.

Священик залишив на пам’ять про цю зустріч різні екологічні видання та інший допоміжний матеріал, який допомагатиме не забувати про ази екологічного вчення Церкви.

Екологічні місії

Наступним етапом місій була зустріч місцевою парафіяльною спільнотою, яка розпочалась Божественною Літургією. В часі Служби Божої о. Михайло розповів про руйнівну дію гріха для цілого створіння Божого.

Опісля о. Михайло зустрівся з молитовною групою «Матері в молитві», помолившись з ними молебень до Бога Творця та розповів їм про те, що справжні матері є ті, хто прив’язує дітям любов до Богом створеного світу.

kr3

На завершення місій о. Ігор Дмитришин склав щиру подяку церковному екологу за цікаву зустріч. Захисник створіння Божого на теренах Донецького екзархату подарував для місцевого храму кілька світлодіодних лампочок для освітлення святилища, щоб в такий спосіб показати громаді як можна на практиці виявляти любов до Божого створіння. Кожен присутній отримав «пам’ятку доброго християнина».

Завдяки екологічним місіям для порятунку створіння, які з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології у різних єпархіях та екзархатах успішно проводять екологічні референти, все більше населення дізнається про екологічне вчення Церкви.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело: Бюро УГКЦ з питань екології

Проповідь отця Михайла:

Щиро вдячні отцю за корисну та приємну зустріч у нас на парафії!

Безумовно, екологія у наш час відіграє важливу роль в житті людини. Ми вважаємо, що дії Церкви щодо збереження екології потрібні, адже люди мають усвідомлювати свій безпосередній вплив на стан навколишнього середовища. Ця зустріч нагадала нам про належне ставлення до Божого сотворіння, змусила задуматись на тим, чим кожен особисто може допомогти збереженню краси Землі.

Чому Церква має займатись справами такої тематики? Бо все, що нас оточує в повсякденному житті, пов’язане з Богом. Для християн немає нічого, в чому б Господь стояв осторонь.

На нас позитивно вплинули слова отця Михайла. Сподобались видання, з яких можна почерпнути практичні поради і застосовувати в своєму житті. Тому цю діяльність слід продовжувати!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *