Іграшка для дияволаЗнайшла цікаву статтю в інтернеті про відомий на весь світ бренд.

quote-marks“Hello Kitty (з англ. «привіт, Кітті») знайомий образ, мабуть, для кожного: біла киця з червоним бантом, чорні крапочки замість очей, і без ротика. Її зображення зійшло з екранів телевізорів і заполонило все – від простого олівця і блокнота до цілої поп-культури Hello Kitty, яку полюбляють і дітлахи, і молодь. Але чи цей «невинний» котик не є часом інструментом для знищення чистоти і невинності наших дітей?

На початку мені й самій це до голови не прийшло, хоча, чесно, дратувало бачити молодь, убрану в цей Kitty-стиль, який є, як на мене, несмакому. Але що ж, молодість… А тут отримую одного мейла, потім знову, що образ «Hello Kitty» – це диявольський знак! Отакої. Листи були головно польською мовою. Спробувала я пошукати в інтернеті про це українською, але окрім загальної інформації – що, де і як купити, – нічого. Заглянувши на офіційний сайт компанії Sanrio, яка є творцем і розповсюдником Hello Kitty, я переглянула продукцію. І ось тут уже була «зачіпка».

hello-kitty«Маленький подарунок, який приносить велику посмішку» – такою є філософія компанії, за їхніми власними словами. Переглядаю я ці подарунки, і між іншим бачу блокноти з зображенням кішечки, яка має череп на доволі дивному капелюшку, або ж черепи-хмаринки на задньому тлі. Тобто, виходить, що черепи у нас, як у Гамлета – в кожного на столі лежать, і це досить звична щоденна річ, яка приносить стільки «радості»? І ось так нас «радують» уже майже 40 років.

Уперше світ побачив Hello Kitty 1 листопада 1974р. Тоді для японської компанії Sanrio Юко Шімізу створила цей образ. Існує історія створення Hello Kitty, одні в це вірять, інші вважають просто байкою. Отже, одна 14-річна дівчинка мала рак ротової порожнини. Родина була у відчаї, бо вже ніяк не могла допомогти їй. Мати дівчинки, втративши всяку надію на порятунок, уклала договір із сатаною, що як її донька одужає, вона створить на його честь іграшку, який заполонить увесь світ. Отак і з’явилась Hello Kitty. Що привертає увагу, так це те, що слово “kitty” з китайської означає «диявол». Виходить «Привіт, дияволе».

hello-kitty-cross-necklaceБагато хто може сказати: «Ну, ну, гарна казочка, щоб дітей лякати». Добре; може, це й байка. Але коли поглянути об’єктивно, які цінності несе цей образ, на яких речах – окрім канцелярії, одягу та іграшок – він зображений, то в мене особисто виникають сумніви. Якщо це невинний котик, то чому він зображений на зброї та використовується в секс-шопінгу? Наприклад, я ніколи не бачила зображення Вінні-Пуха на пістолеті, або, вибачте, на презервативі. Також для нас як християн розарій є річ свята, але й тут дизайнери попрацювали – і помістили Kitty на хресті. А це вже занадто.

Або ж такий гурт як «Kiss», чи Lady Gaga, далеко не християнські виконавці. Вони також використовують цей образ у своєму іміджі. І тут киця вже не така й невинна, дорослому лячно, а що вже казати про дітей?

Hello-KittyТе, що Hello Kitty не має рота, пояснюють тим, що її почуття багатозначні. Kitty радіє і сумує разом із дитиною, тобто на неї можна проектувати свої почуття. Виходить такий собі найвірніший друг. Але, наскільки пам’ятаю, я в дитинстві всіх своїх ляльок хотіла нагодувати, щось їм дати, такі собі материнські інстинкти, а тут… А можливо, це образ того, що дитині можна легко рота затулити і впихнути все в її голову, а дитина при цьому залишається несвідомою.

Тому для нас, батьків і вихователів, це не повинно бути байдуже. Диявол у досить прихований спосіб проникає в усі сфери нашого життя – з однією метою: щоби знищити образ Бога в нас, все те прекрасне, що є в людині, і перевернути всі цінності з ніг на голову. Отже, думати не боляче… Може, час сказати: «Good bye Kitty».”

с. Тетяна Богославець SSpS

Джерело: www.truechristianity.info

Hello Kitty іграшка на честь диявола

Але водночас існує й інша думка. Сайт Католицький Оглядач подає це так:

quote-marks“Чутка, що поширюється Інтернетом твердить, що Hello Kitty – на світовому рівні відомий символ масової культури – насправді є ділом Сатани. Чутка поширюється у різних версіях. Людина (у деяких версіях батько, а у деяких мати) мала хвору дитину (у деяких версіях немовля, а в інших – дванадцятирічну дівчинку, хвору на рак) і обіцяла Сатані, що якщо дитина оздоровиться, то в такому випадку він/вона зробить ляльку, за якою цілий світ буде дуріти. А лялька ця буде засобом сатанинського впливу на наймолодших. Так, як твердить легенда, у співпраці з пекельними силами та японською фірмою Sanrio і виникла Hello Kitty, чиє зображення зараз є на багатьох виробах для дітей. Далі легенда твердить, що ім’я Hello Kitty –насправді це «Hell o Kitty» (пекло, о Кітті – англ.). За іншою версією легенди «Kitty», буцімто, на китайській означає «демон». Як би там не було, але легенда твердить, що ім’я відомого котенятка буцімто є вітання злим силам. Щоб ще більше прикрасити легенду, стверджують, що рожевий колір, який часто пов’язується з Hello Kitty, нібито ініціює дітей у сексуальну сферу, що це колір Нью Ейджу і тому подібне.

Католицький портал «Bitno.net» провів дослідження цього питання. Згідно з цим дослідженням, чутки про сатанинський характер Hello Kitty виявилися необґрунтованими. Сам бренд Hello Kitty, який належить японській фірмі Sanrio, виник ще у далекому 1974 році і ніколи ніким аж до 2008 року не прив’язувався до сатанізму. У китайській мові немає слова «Kitty». Таке слово відсутнє також і в японській мові. Також зовсім невиправданим є розкладати англійське привітання «Hello» на «Hell o».

Джерелом легенди є електронні листи іспанською, які у 2008 році масово заспамили користувачів з різних країн, подаючи уже в самому старті різні версії «сатанинської» легенди про Hello Kitty. Пізніше з’явилися панічні відео на YouTube-і.

Звісно, можна критично ставитись до  бренду Hello Kitty як до феномену суспільства, збудованого на нестримному споживацтві, але пов’язувати  Hello Kitty з сатанізмом – неправдиво і необґрунтовано.”

Що є правдою, а що ні, ми сказати напевно не можемо, але оберігати наших дітей від навколишнього “сміття” – наше з Вами завдання.

3 коментарі на “Hello Kitty – іграшка на честь диявола?”

  • http://luch.esy.es/Hello/
    Це сайт на якому уже довели… Подивіться на фотографії. Уявіть себе в тому гробі. Чи в ролі тої бідної людини…. Співчуваю тим людям, які повірили в цю маячню.

  • а на мою думку ,все залежить як ти до того ставишся……і будь з чого,можна зробити символ і поклонятися .але як що ти віриш в БОга ,то пам;ятаєш заповідь…НЕ МАЙ ІНШИХ БОГІВ КРІМ МЕНЕ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *