У Римі відбувся з’їзд Міжнародної асоціації екзорцистів. У ньому взяли участь понад 300 священиків, службовців у цій сфері. Папа Римський надіслав їм звернення, закликаючи до «виконання їхньої місії спільно з єпископами», а також демонстрації «Любові Церкви до тих, хто страждає внаслідок дій зла».

Ось що розповів Радіо Ватикану прес-секретар Асоціації екзорцистів Вальтер Кашіолі:

— На вашому зібранні ви розмовляли про сатанізм, окультизм і езотерику. Це сьогодні дуже популярні явища…

— Так, справді, вони роблять людину схильною до діяння диявола. На жаль, число людей, які займаються езотеричними, а також окультними і сатанинськими практиками, постійно зростає. І це призводить до величезного духовного, морального, психічного і соціального збитку. Нас це дуже турбує, тому що в нашій діяльності ми все частіше зустрічаємося з надзвичайними діями сатани: залякуванням, нав’язливими станами і особливо з одержимістю.

— Тобто, ми не звертаємо належної уваги на ці практики?

— Так, часто. Але люди, які живуть у вірі багато років, не звертають належної уваги на звичайну дію зла, тобто на спокусу. Ми дуже застерігаємо від цього. Бо живемо в критичний момент історії, коли домінують індивідуалізм, егоїзм і секуляризація. Необхідність боротьби зі злом зростає. За всім цим стоїть, зрозуміло, противник Бога. Це йому вигідно ослаблення віри, відмова від моральних цінностей і культурний релятивізм, який в ім’я некритичного поваги різноманітності призводить до збоченої і демагогічної єдності. З іншого боку, кіно і телебачення в гонитві за сенсацією будить в людях, особливо молодих, інтерес до окультизму і сатанізму.

— Говорячи про досвід екзорцистів, скажіть, де сьогодні найчастіше атакує диявол?

— Найбільше йому вигідно, щоб ми вважали, ніби його не існує. Цьому сприяє панівний на сьогодні секуляризм. Як завжди, йому вигідне ослаблення віри. Але ми приголомшені ступенем впливу диявола і надзвичайної демонічної діяльності на молодих, на молоде покоління. І на сім’ї. Тому що диявол — це той, хто розділяє. Не тільки відокремлює нас від Бога, а й відокремлює людей один від одного, розбиває сім’ї. І, крім того, відділяє людину від дійсності. Часто ми стикаємося з випадками відчуження, також і ментального, які є наслідком дій диявола.

— Як же нам захищатися від атак зла?

— Треба жити вірою. Не тільки визнавати її, але і жити, і свідчити. А також бути вірними вченню Церкви, також і повчанням Папи Римського Франциска, який багато разів у своїх зверненнях застерігає нас від атак зла. А взагалі, ми повинні бути більше прив’язані до Об’явлення, Святого Письма, вчення Церкви, традицій, і потрібно позбутися байдужості у вірі.

Джерело: CREDO, Katolik.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *