23-24 листопада відбувся V з’їзд спільнот “Матері в молитві” Донецько-Харківського Екзархату УГКЦ. Прибуло 45 представників із 15 спільнот Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Полтавської областей. Особливим гостем з’їзду став о. Зіновій Хоркавий з м. Львова, духівник руху “Матерів” в УГКЦ, який привіз зі собою лист Блаженнішого Святослава з пастирським благословенням для учасників з’їзду.
01
Разом зі своїми парафіянами приїхав також о. Тихон Кульбака з м. Донецька, з наміром заснувати таку спільноту у своїй парафії. На початку всіх “Матерів” привітав о. Ігор Пагулич адміністратор парафії Преображення Господнього в м. Кам’янському (Дніпродзержинську). Після спільної молитви матерів, розпочалася Божественна Літургія, на якій о. Ігор виголосив проповідь про те, що християнська матір має супроводжувати своїх дітей молитвою протягом усього свого життя. Отець-духівник розповів про роль мирян в Церкві, покликання жінки, а брат семінарист Роман, який приїхав разом з отцем, підготував лекцію про роль та образ жінки в Старому та Новому Заповітах.
04
З’їзд співпав у часі з 80 річницею вшанування жертв голодомору-геноциду 1932-1933 рр, тому після літургії була відслужена панахида біля хреста, встановленого поблизу території храму. А о 16-00 год. всі учасники з’їзду вийшли запалити свічки та помолитися біля хреста. Надворі почало сутеніти і запалені 80 лампадок біля 80 дерев’яних хрестиків засяяли в напівтемряві, спонукаючи присутніх заглибитися в молитву за тих, кого позбавили життя в ті страшні роки.
03
Після цього, всі повернулися в каплицю, де відбулося свідчення матерів. “Свідчення завжди будують серця інших людей, укріплюючи віру. Коли ми свідчимо, то цим прославляємо Бога. Свідчення є підтвердженням того, що Господь є живий і діє в нашому житті”- говорить Оля Малюк, координатор руху “Матерів” в Донецько-Харківському Екзархаті. О 18-00 год. відбулася вечірня, а опісля молитва “Тезе”, в якій через слухання Слова Божого всі могли заглибитися в Божу присутність. В Неділю після Літургії всі “Матері” звернулися в подячному молебні до Пресвятої Богородиці, а потім відбулося обрання та благословення координаторів спільнот о. Зіновієм. Наприкінці з’їзду діти порадували присутніх невеличким концертом і “Матері” роз’їхалися по своїх містах і селах, щоби нести мир і радість, якими Господь наповнив їхні серця.

Марія Пагулич

Джерело: Парафія Преображення Господнього (Дніпродзержинськ)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *