1 листопада, у 70-ті роковини відходу до вічності, Божественною Літургією в соборі Святого Юра в Українській Греко-Католицькій Церкві урочисто розпочався Рік митрополита Андрея Шептицького.
Богослужіння очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). Під час проповіді до вірних він подякував Господу Богу за особу слуги Божого митрополита Андрея, який був «дверима до вічності для своїх людей».

За словами Блаженнішого Святослава, немає жодної ділянки життя і діяльності Української Греко-Католицької Церкви в ХХ столітті, яка б не була позначена особою митрополита Шептицького, його працею, його молитвою, його жертовністю. А головне – його пастирською мудрістю.
Предстоятель УГКЦ розповів, як патріарх Йосиф одного разу пригадав таку подію. У 1944 році, коли радянські війська знову окупували Львів, він прийшов до митрополита Андрея і каже: «Знову, мабуть, наступають важкі часи для нашої Церкви. Мабуть, знову прийде переслідування і знищення». На це почув відповідь: «Гірше від смерті нічого не буде. А на добру смерть собі треба заслужити».
«Навіть в обличчі своєї смерті митрополит був свідком воскресіння. Наближаючись до своєї блаженної кончини, він бачив воскресіння, – воскресіння своєї Церкви, яка, за його пророцтвом, буде переслідувана, знищена, але воскресне. І засяє на цілу Україну і на цілий світ. Те воскресіння, яке ми так урочисто святкуємо цими днями», – наголосив Блаженніший Святослав.
Проповідник пригадав, як багато людей, які серед воєнного лихоліття переступали поріг митрополичих палат, відчували, що потрапили в якийсь особливий час і простір. «Митрополит Андрей був тією особою, з якого виходив дивний мир, мир серед війни. І це відчували всі, незалежно від того, до якої церкви, релігії чи народу належали. Він був дверима до вічності й знаком присутності Бога серед своїх людей як святий, великий чоловік. Він був тим храмом Святого Духа, в якому Господь Бог спочивав, через якого благословляв свій народ і скеровував до нього слова життя вічного», – сказав Глава УГКЦ.
Тому, за словами Блаженнішого Святослава, ми так тішимося тією постаттю, яку сьогодні вшановуємо. «Ми знаємо, що він сьогодні стоїть перед Божим престолом. Він сьогодні молиться за свій народ і за свою Церкву, для якої віддав усе своє життя», – переконаний архиєрей.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Читайте також:
Глава УГКЦ закликав українців відвідати крипту, в якій спочиває митрополит Андрей Шептицький

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *